לאחר שחשפה באופן רשמי את סדרת ה-Galaxy S20, מתפנה סמסונג לפרסם מידע מפורט יותר על חיישן 108 המגה-פיקסל המותקן בדגם הבכיר בחבורה, ה-Galaxy S20 Ultra. בסמסונג מכנים חיישן זה בשם המסחרי ISOCELL Bright HM1, והוא בהחלט מיועד לשיווק כמוצר בפני עצמו – ולא יישאר בלעדי רק למכשיריה. היצרנית הקוריאנית מציינת מספר טכנולוגיות פורצות דרך ששולבו בו, בראשן "Nonacell" סידור פיקסלים ייחודי שאמור לספק תוצאות איכותיות גם בתנאי תאורה קשים במיוחד.

חיישן ה-Nonacell אוסף נתונים מ-8 פיקסלים מקבילים ומחבר אותם יחדיו לפיקסל בודד בתמונה הסופית, תוך שמירה על הפרדת צבעים מדויקת. בסמסונג טוענים כי החיישן מתאים את עצמו במהירות לכל סיטואציה, וקובע את הגדרות ה-ISO המתאימות ביותר באופן אוטומטי. ניתן גם ליצור תקריב (זום) של עד פי שלושה ללא איבוד איכות – וללא קשר למערכות אחרות המותקנות במכשיר.

Samsung Galaxy S20 Ultra

סמסונג מתייחסת בפרסומיה לתכונה בלעדית נוספת של סדרת Galaxy S20: הם יהיו הטלפונים החכמים הראשונים שיתמכו בהקלטת וידאו באיכות 8K ובקצב של 24 תמונות בשנייה. אולם האם אכן מדובר באפשרות פרקטית, או שצילום באיכות זו יביא ליצירתם של קבצים גדולים מידי ושטח האחסון יאזל במהירות?

לפחות אם מסתמכים על הנתונים שאותם חשפה היצרנית, נראה שהאפשרות הראשונה נכונה. דקה אחת של וידאו המוקלט באיכות 8K צפויה לדרוש כ-600 מגה-בייט של שטח אחסון (כאשר הקובץ נשמר בפורמט HEVC). לצורך ההשוואה, וידאו באיכות 4K שצולם על מכשיר Galaxy S10 הגיע לנפח של 350 מגה-בייט לדקה, כך שההפרש אינו כה גדול בהתחשב בזינוק העצום באיכות.

בשלושת מכשירי סדרת ה-S20 יוגבל אורכם של סרטי וידאו באיכות 8K לחמש דקות. למשתמשים המתכננים להקליט עשרות סרטונים באיכות זו, יהיה כדאי כנראה לרכוש כרטיס microSD איכותי ומהיר, ולשמור את הסרטונים ישירות עליו בזמן ההקלטה. נזכיר כי נפח האחסון המובנה במכשירי ה-S20 בדגם הרגיל עומד על החל מ-128 גיגה-בייט, בעוד שבדגמי הפלוס והאולטרה ניתן יהיה לרכוש את המכשיר בנפח של עד 512 גיגה-בייט.