סורק רשתית Note 7

לפני ימים אחדים קבוצת מפתחים טענה כי הצליחה לעקוף בקלות את מנגנון האבטחה המשולב ב-Galaxy S8 (גלקסי אס 8), סורק הקשתית. בסמסונג (Samsung) אומרים כי הסיטואציה היא כמעט בלתי אפשרית.

בסרטון שהפיצו, המפתחים הדפיסו תמונה של בעל המכשיר, הגדילו את תמונת העין שלו ועליה הניחו בזהירות עדשות מגע כדי ליצור אפקט בוהק של עיניים. לדברי המפתחים, תמונה המודפסת לא חייבת להיות צילום תקריב של המשתמש, אם כי שימוש במצב תאורת לילה ופילטרים של אינפרה אדום מקלים על התהליך.

לדברי סמסונג, כדי לעקוף את מנגנון סורק הקשתית נדרש שילוב נדיר נסיבות שונות: "זה ידרוש מצב בלתי סביר של תמונת עינו של בעל המכשיר ברזולוציה מאוד גבוהה אשר צולמה במצלמת אינפרא-אדום, לצד אחזקת עדשות מגע תואמות וכן את הטלפון החכם – הכל בו זמנית יחדיו".

יתרה מכך, סמסונג טוענת כי בבדיקות שלה שיכפול הנסיבות יהיה קשה מאוד להשגה ומרגיעה כי אם היא תגלה פגיעה אפשרית בתוכנת הסריקה, היא תפעל לתיקונה. "טכנולוגיית סריקת הקשתית פותחה ברמת בדיקה קפדנית כדי לספק רמה גבוהה של דיוק ולמנוע ניסיונות של גישה למכשיר לאנשים לא מורשים."

למרות הדברים, אנחנו לא ממש חושבים כי לרובנו יש צורך במנגנון אבטחה מורכב וסביר כי מי שבאמת ירצה בכך יוכל למצוא את הפתרון ולעקוף כל מנגון כזה או אחר, כי בכל זאת אנחנו חיים בעידן האינטרנט.