סמסונג (Samsung) הכריזה היום על גרסאות חדשות לסדרת מכשירי ה-A שלה, ה-A3, ה-A5 וה-A7. כשהסדרה הושקה לראשונה, היא שווקה על ידי סמסונג כסדרת המכשירים היוקרתיים שלה, שכן הם היו מורכבים ממתכת לעומת העיצוב הפלסטיקי של מכשירי הדגל של החברה באותה תקופה. מאז מכשירי הדגל עברו שדרוג עיצובי, וכך שונה גם המיתוג של סדרת A שמשווקת עכשיו כמכשירי אמצע הדרך אלגנטיים.

Samsung Galaxy a5מבחינה עצובית, המכשירים יציגו שילוב של מתכת וזכוכית, ומזכירים מאוד את מכשירי A הקיימים. מבחינה טכנית מדובר במכשירים דומים למדי, כשההבדל העיקרי בין מכשיר למכשיר הוא גודל המסך. ה- A3 הוא המכשיר הקטן ביותר, עם מסך 4.7 אינץ' ברזולוציית 1280×720 פיקסלים. ה-A5 גודל קצת לגודל 5.2 אינץ' ומסך Full HD, כאשר ה-A7 יכלול מסך 5.5 אינץ' באותה רזולוציה. כל המסכים הם מסכי Super AMOLED של סמסונג.

מעבדי המכשירים הם Exynos מתוצרתה של החברה, כאשר ה-A3 זוכה במעבד ארבע ליבות במהירות 1.5GHz, ושני המכשירים הגדולים יותר זוכים למעבד מתומן ליבות במהירות של 1.6GHz. זיכרון ה-RAM משתנה גם הוא ממכשיר למשיר: 1.5 גיגה במכשיר הקטן, 2 גיגה במכשיר הבינוני ו-3 גיגה במכשיר הגדול.

מה שמשותף למכשירים היא מצלמת 13 מגה פיקסל בעלת ייצוב אופטי (ומצלמת 5 מגה פיקסל קדמית), זיכרון פנימי של 16GB (עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיסי MicroSD), קורא טביעות אצבע, תמיכה ב-LTE ומערכת ההפעלה Android 5.1 עם ממשק TouchWiz של סמסונג.

קרא עוד:  גוגל שחררה את הבטא הרביעית ל-Android Q

המכשירים צפויים לצאת במהלך החודש הנוכחי בסין, ולהגיע לשאר העולם בתחילת 2016. המחירים צפויים להיות זולים יחסית, עם מחיר התחלתי של מתחת ל-350 דולר לדגם ה-A3 הבסיסי.