סמסונג (Samsung) יכולה להיות מרוצה. החברה הדרום קוריאנית פרסמה אמש את הדו"ח הרבעוני השנתי שלה והפעם זהו הדו"ח של הרבעון השני של השנה (Q2) שמציג, בין השאר, את הכנסותיה של ענקית הטכנולוגיה ומספר המכשירים שהיא מכרה עד כה במסגרת הזמן שבין ה-1 באפריל ועד ה-30 ביוני.

סמסונג רשמה ברבעון השני עלייה של 48% ברווח הנקי לעומת הרבעון אשתקד עם הכנסה של 4.53 מליארד דולר. המכירות של החברה כולה הגיעו ל-41.8 מליארד דולר ומהרווח התפעולי נרשמו הכנסות של 5.9 מליארד דולר. בהודעה שמסרה ציינה החברה כי חטיבת התקשורת הניידת שלה הייתה אחת מהמובילות לצמיחה הזו עם הכנסה עצמאית של 17.98 מליארד דולר בסה"כ, עלייה של 75% מהרבעון השני בשנה שעברה. מחלקת ה-IT ותקשורת ניידים (שהיא חלק מחטיבת הניידים) מדווחת על הכנסה של 21.1 מליארד דולר. זוהי קפיצה של 145% בהשוואה לשנה שעברה.

מובילה על כולם
במהלך הרבעון השני של השנה מכרה סמסונג מספר עצום של 50.2 מיליון סמארטפונים, לעומת 26 מיליון מכשירי iPhone של אפל (Apple), ועל פי רויטרס, סמסונג שברה שיא השנה במכירות סמארטפונים לרבעון השני. על פי סמסונג, מה שהביא לכמות המכירות המסחררת הזו הוא מכשיר ה-Galaxy S III שהושק לאחרונה עם מכירות חזקות של 10 מיליון מכשירים בחודשיים. כמו כן, גם ל-Galaxy Note היה ביקוש רב והוא תרם רבות לרקורד הזה.

קרא עוד:  לנובו הכריזה על Lenovo Z6 עם Snapdragon 730

"עם ההשקה המוצלחת השנה של מכשיר הדגל שלנו, ה-Galaxy S III והמכירות החזקות של ה-Galaxy Note, חטיבת התקשורת הניידת ראתה רווחים שקפצו במעל 75 אחוזים לעומת השנה הקודמת", כך מסר דובר סמסונג בהודעה לעיתונות. רוברט אי, סגן נשיא בכיר בסמסונג וראש קשרי משקיעים מסר הצהרה בעקבות המשבר המתחולל באירופה והשפעתו על העולם: "ככל שאנחנו מתקדמים לתוך המחצית השנייה של השנה, אי היציבות הפיסקלית באירופה והשפעתה על הכלכלה העולמית ממשיכה, ועל אף חוסר הודאות הכלכלי סמסונג תשפר את כושר התחרות של העסקים העיקריים שלנו, ונחזק את הערך המוסף שלנו, על ידי מוצרים שונים כאמצעי לשפר את הרווחים". מוקדם יותר החודש הודיעה החברה כי היא נכנסת למצב של "ניהול משברים" על מנת למתן את ההשפעה וההחמרה של המשבר בגוש האירו.

סמסונג צופה רווח טוב יותר מסמארטפונים ברבעון השלישי של השנה ומודיעה כי יהיו מוצרים חדשים עם טווחי מחירים שונים. כמו כן, לסמסונג יש סמארטפון או טאבלט חדש ומסתורי בכיס שאותו היא תשיק במסיבת עיתונאים ב-15 באוגוסט. שמועות טוענות כי מדובר בלא אחר מאשר ה-Galaxy Note II ואולי בגלקסי טאב הבא. כך נראה כי סמסונג בדרך להיות היצרנית הגדולה ביותר של מכשירים ניידים בכלל וסמארטפונים בפרט, והשנה הזו היא תשבור שיאים חדשים.

הסמארטפונים מזנקים
הטבלה של חברת המחקר IDC שפורסמה בסוף השבוע משקפת את מה שהתרחש ברבעון האחרון בשוק הסמארטפונים שם סמסונג ראשונה עם מעל 50 מיליון מכשירים, אפל שנייה בהפרש ניכר עם 26 מיליון מכשירים ונוקיה שלישית עם 10.2 מיליון מכשירים. HTC לא הרחק מאחור וגם ZTE הסינית סוגרת את הפער כך שהמקום השלישי ברבעון הבא יוציא ככל הנראה את  נוקיה החוצה.

קרא עוד:  סמסונג עובדת על רעיונות נוספים למכשירים גמישים

סמסונג כמובן היא תאגיד המייצר מוצרים רבים ולא רק טלפונים ניידים, אם תרצו לראות את הפרטים המלאים של ההכנסות, הרווחים והמכירות תוכלו לקרוא את הדו"ח המלא כאן.