הפרצה שהתגלתה לאחרונה בחיישן טביעות האצבע המשולב במכשירי הדגל הנוכחיים של סמסונג (Samsung) ממשיכה לעורר הדים. במהלך סוף השבוע פרסמה החברה בבלוג שלה רשומה קצרה בניסיון להרגיע את המשתמשים.

החברה הסבירה כי "הבעיה עירבה חיישני טביעות אצבע אולטרא-סוניים שפתחו נעילת מכשירים לאחר שזיהו הדפסים תלת-ממדיים המופיעים בכיסויי סיליקון מסוימים למסך כטביעות אצבע של משתמשים". במלים אחרות: בעת הגדרת טביעת האצבע, גלי האוטרא-סאונד יצרו מפה של שכבות הסיליקון בכיסוי במקום של האצבע עצמה, ולכן כל אצבע שהצמידה את הכיסוי לקורא יכולה הייתה לפתוח את הנעילה.

החברה המשיכה וכתבה כי "כדי להימנע מכל בעיות עתידיות, אנו מציעים למשתמשי Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+, Galaxy S10, Galaxy S10+ ו-Galaxy S10 5G המשתמשים בכיסויים כאלה להסירם, למחוק את כל טביעות האצבע הקודמות ולהגדיר את טביעות האצבעות שלהם מחדש".

החברה הוסיפה כי עדכון תוכנה שיגיע בעתיד אמור למנוע את הטעות, והבטיחה כי העדכון ישוחרר בשבוע הקרוב. גם לאחר העדכון הזה יתבקשו המשתמשים להגדיר את טביעות האצבעות מחדש.

כזכור, הפרצה נחשפה על ידי זוג בריטי שגילה אותה במקרה. ווס נילסון רכש לאשתו ליסה Galaxy S10, וכדי להגן עליו היא הזמינה מאיביי (eBay) מגן סיליקון פשוט העוטף את שני צידי המכשיר. ליסה בחרה לסרוק את האגודל הימני שלה למנגנון זיהוי טביעת האצבע, אך לאחר מכן הניחה עליו בטעות את האגודל השמאלי שלה – ונעילת המכשיר נפתחה.

קרא עוד:  מבט לאחור: הטלפונים האלה היו אמורים להיות מושלמים בדבר אחד - ונכשלו בגדול

עדכון: סרטון שהופץ היום מציג כמה פשוט לעקוף את נעילת המכשיר. תחילה בוצעה התאמה לשתי טביעות אצבע ולאחר מכן (דקה 1:22) נעשה ניסיון להסיר את הנעילה עם אצבע אחרת שלא רשומה ומגן מסך פשוט. טרם ברור האם אכן תיקון תוכנה יפתור את המצב.

פרסום ראשון: 20.10.19, 14:30