בעוד אפל שומרת על עמימות בכל הנוגע למכשירי האייפון הבאים, בכיר סמסונג דווקא היה הרבה יותר פתוח. בשיחה עם עיתונאים בתערוכת CES בלאס-וגאס, אמר לי יונג הי, סגן נשיא החברה כי הם הולכים להכריז על מכשיר הדגל הבא בין חודש מרץ לאפריל, והוא ייקרא Galaxy S5. לי עוד דיבר על אפשרות כי הדגם החדש יציג טכנולוגיה לזיהוי רשתית (iris, קשתית), אולם הוא לא הרחיב בנושא.

האישור של לי על המכשיר לא הגיע בהפתעה רבה ובטח גם לא שמו הסופי. למרות השמועות הרבות על Galaxy S5 והכרזתו המתוכננת בתערוכת MWC 2014 בחודש הבא, סמסונג לרוב נוהגת להכריז על הדור הבא בחודש אפריל ולהשיקו בחודש מאי. כך היה עם שני הדורות הקודמים, וכך יהיה עם הדור הבא.

עוד אישר לי כי סמסונג עובדת על שעון חכם חדש מסדרת ה-Galaxy Gear עם פונקציות חדשות ועיצוב משופר, זאת לאחר השקה צוננת במיוחד לפני כשלושה חודשים יחד עם ה-Galaxy Note 3.

הערכות הן כי סמסונג תכלול במכשיר החדש פרט ליכולת זיהוי הרשתית, גם חיישן טביעות אצבע כפי שקיים ב-iPhone 5s “אחנו לומדים את הנושא אך אני לא יכול לומר האם זה יהיה או לא ב-S5”, אמר לי. מלבד זאת הוא יזכה לעיצוב מחדש, הן של המראה החיצוני והן של הממשק. כך הודה לי כי אין למעשה כמעט הבדלים בעיצוב בין ה-Galaxy S3 ל-Galaxy S4 וכי ה-Galaxy S5 “יחזור לדברים הבסיסיים, לרוב זה יהיה בתצוגה ובהרגשה המעניק הכיסוי החיצוני”.

קרא עוד:  דיווח: בטא ל-Android 10 למכשירי סמסונג – בחודש הבא

דיווחים נוספים אומרים כי הוא יצויד במסך 5.25 מסוג AMOLED ברזולוציה מרשימה של WQHD, או 2560×1440 המספק צפיפות פיקסלים של 560ppi, מעבד 64 סיביות מרובע ליבה מסדרת ה-Exynos שמתוצרתה, יחד עם מצלמה 16 מגה פיקסל, זיכרון 3 ג’יגה בייט RAM וסוללה בהספק של 4,000mAh.