ימים לא טובים עוברים על ענקית הטכנולוגיה מקוריאה: חרף ריבוי המכשירים והסדרות השונות אותם השיקה לאחרונה במטרה לחדור ולהתאים עצמה לכל נתח שוק פוטנציאלי, הודיעה חטיבת המובייל של החברה כי רווחיה ירדו בשיעור של כמה עשרות אחוזים משנה לשנה – מה שמסתמן כפי הנראה כרבעון הגרוע ביותר בתולדותיה.

בסיכום הדוח הרבעוני האחרון של שנת 2014 אותו פרסמה, דיווחה על ירידה משמעותית בשיעור של כשליש ברווחיה משנה לשנה. זאת, בעוד חטיבת המובייל של החברה האחראית בין היתר על ליין מכשירי הגלקסי ויתר הסמארטפונים שברשותה, ספגה כפי הנראה את הירידה הגדולה ביותר בשיעור של כ-60 אחוז ברווחים משנה לשנה.

נראה כי גם בצד ההכנסות המצב אינו מזהיר במיוחד, כשזו דיווחה על נתון של כ-52.7 מילארד דולר הכנסות שהושגו ברבעון הרביעי והאחרון של שנה שעברה ועל כ-5 מיליארד דולר רווחים שהושגו באותה תקופה. זאת, בהשוואה לתקופה המקבילה ברבעון האחרון של שנת 2013, אז רשמה החברה נתונים של כ-59 מילארד דולר הכנסות וכ-8 מילארד דולר רווחים שהושגו בתקופה זו.

בחברה בחרו להתייחס דווקא לשכנותיה הקרובות יחסית ולאו דווקא ביריבותיה הרחוקות. לאחרונה היו  אלו היצרניות הסיניות וביניהן Meizu ו-Xiaomi, שדיווחו על הכנסות גבוהות במיוחד ברבעון האחרון של שנה שעברה, שקרוב לוודאי נגסו בנתח נכבד מפלח השוק שהיה שייך עד עתה ליצרנית הקוריאנית.

samsung profit

עם זאת, המתחרה מהמערב אפל, דיווחה על הכנסות שיא ורשמה שיא של כ-74 מילארד דולר הכנסות ברבעון האחרון לצד כ-18 מילארד דולר רווחים, בו בזמן שסמסונג מוכרת למעשה יותר מכשירים מבוססי אנדרואיד מכל יצרנית אחרת.

קרא עוד:  סמסונג תשלב מודמים ל-5G במערכות שלה עוד השנה

ואולם, למרות הירידה בהכנסות, בחברה מצפים דווקא לשנה מעט יותר פורה: על-פי הדיווחים והשמועות, צפוי מכשיר הדגל הבא של החברה, ה-Galaxy S6, לעבור מתיחת פנים משמעותית – מה שיגדיל, כך מקווים, את רווחי והנכסות החברה, זאת לצד השקה של סדרות נוספות וצמצום מספר המכשירים שהיא משיקה מידי שנה.