חובבי צילום באיכות גבוהה? סמסונג (Samsung) חשפה היום כרטיסי זיכרון מסוג SD ו-microSD בעלי מהירות העברת נתונים מהירה ביוחד.

הכרטיס הראשון הוא מסדרת ה-Pro Plus היוקרתי והחזק מבין השניים, המסוגל לקרוא במהירות מקסימלית של 95 מגה-בייט בשנייה ולכתוב במהירות של 90 מגה-בייט בשנייה. דגם זה מגיע בכרטיס מסוג microSDXC או SD סטנדרטי ובנפחים של 32 ו-64 ג’יגה-בייט (GB) כאשר לדברי סמסונג, הנפח הגדול מבין השניים מסוגל להקליט עד 110 דקות וידאו בפורמט UHD, או 4K, ועד 490 דקות וידאו באיכות Full HD.

הדגם הנוסף מיועד יותר לכלל המשתמשים והוא מסדרת ה-EVO Plus. גם הוא זמין באותם הגדלים ובנוסף גם ב-128 ג’יגה-בייט. סדרה זו מסוגלת לקרוא ולכתוב במהירות נמוכות יותר של 80 מגה-בייט בשנייה לקריאה ועד 20 מגה-בייט לכתיבה, ועדיין מדובר במהירות גבוהה יחסית המיועדת לשימוש בטלפונים סלולריים מודרנים או למצלמות קומפקטיות.

הכרטיסים החדשים מצוידים בעמידות גבוהה, הן חסינות למים, לנפילות ולטמפרטורה קיצונית, כך שגם אם הטלפון צנח לבריכה, אפשר להוציא אותו עד 72 שעות לאחכ מכן ועדיין ניתן להציל את הקבצים האבודים השמורים בכרטיס הזיכרון (אבל לא את הטלפון).

כל הדגמים יושקו בחודש הבא בשווקים נבחרים ומחירם יפורסם בהמשך.