סמסונג (Samsung) ממשיכה עם ההכרזות בתערוכת IFA 2014, והפעם מדובר בטאבלט חדש שמיועד בעיקר לשוק העסקי. ה-Galaxy Tab Active, ואם איננו טועים, זהו המכשיר המוקשח הראשון שמציעה החברה אי פעם.

ה-Galaxy Tab Active כולל מעבד מרובע ליבות במהירות ריצה של 1.2 ג'יגה-הרץ, מסך TFT LCD בגודל 8 אינץ' וברזולוציה של 800X1,280 פיקסלים וזיכרון RAM של 1.5 ג'יגה-בייט. המצלמה האחורית, כפי שנהוג גם בטאבלטים אחרים, מביאה לצרכן רזולוציה די נמוכה: רק 3.1 מגה-פיקסל, מבזק, ומנגנון מיקוד אוטומטי, ואילו הקדמית היא ברמה של 1.2 מגה פיקסלים בלבד. זיכרון האחסון הפנימי הוא בנפח של 16 ג'יגה-בייט, וניתן להרחיבו באמצעות כרטיס microSD. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 4.4 (KitKat), הסוללה בעלת קיבולת של 4,450mAh ומשקלו של המכשיר עומד על 393 גרם.

"סמסונג מבינה את הדרישות התובעניות של העסקים בכדי שאלו יוכלו לצמוח" אמר ג'יי קיי שין, ראש חטיבת ה-IT והמובייל בסמסונג. "כחברה עולמית מובילה ומהימנה בטכנולוגיה ניידת, סמסונג מוכנה לספק פתרונות שנבנו במיוחד עבור שימוש מקצועי, עם חדשנות ויכולת טכנולוגית ללא תחרות בשוק".

ואכן, הטאבלט מיועד בעיקר לאנשי שטח שזקוקים לטאבלט אמין שיוכלו לעבוד איתו בחוץ: הוא כולל מגן נגד הלם שנועד למזער את נזקים בנפילות, הוא בעל עט מיוחד המכונה C-Pen שנועד להקל על העובדים הנדרשים לעבוד עם כפפות ויש למסך יכולות בהירות יוצאות דופן. ויחד עם כל שאר הפרטים לא דאגה סמסונג לשחרר מידע על תאריך יציאתו לשווקים ומחירו הצפוי. המפרט הטכני של המכשיר אינו גבוה במיוחד, כך שייתכן ומחירו מותאם דווקא לשוק הבינוני.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.