חברת סמסונג (Samsung) הציגה אמש בישראל שירות משחקים חדש שיגיע למסכי הטלוויזיה החכמות של החברה, שאינו דורש הורדה של המשחק או רכישה של חומרה חדשה.

השירות המסופק בשיתוף פעולה עם חברת פלייקאסט (Playcast) הישראלית, יוטמע בטלוויזיות החכמות של סמסונג שנרכשו החל משנת 2014 (סדרה H) ויאפשר לכל לקוח לחבר בקר משחק (ג’ויסטיק) מכמעט כל סוג שהוא, להוריד את האפליקציה ולהתחיל לשחק באופן מיידי.

שירות ה-Cloud Gaming אשר פועל על בסיס טכנולוגיית הענן של פלייקאסט מספק הזרמת וידאו בזמן אמת מבלי צורך להעמיס על משאבי החומרה של הטלוויזיה. כך מתאפשר משחק בכל סוגי הטלוויזיות, גם הזולות שבסדרת ה-Smart TV והוידאו מוזרם ישירות למסך המשתמש כאשר כל העיבוד נעשה בשרתי החברה והפקודות מועברות מבקר המשחק באופן מיידי וללא עיכובים.

אביב הוד, מנהל תוכן סמסונג אלקטרוניקס ישראל מסר: "אנחנו גאים מאוד בשיתוף פעולה נוסף עם חברה ישראלית מצליחה ומובילה, ושמחים להציע ללקוחותינו בישראל שירות ברמה בינלאומית שמספק שעות רבות של הנאה לכל בני המשפחה עם מגוון רחב של משחקים. יחד עם שירותי ה-VOD האיכותיים והיכולות הטכנולוגיות השונות בטלוויזיה החכמה של סמסונג, אין ספק כי הסלון של לקוחות סמסונג מתנקה מהקופסאות השונות שבו״.

בשימוש שלנו עם השירות אפשר בהחלט להעיד כי הגרפיקה מוצגת באיכות גבוהה בהשוואה לרוחב הפס הנמוך יחסית (אינטרנט של 10 מגה-ביט), ולא הבחנו בכל השהייה (לאגים) בזמן המשחק. בחברה אומרים כי יוצעו מגוון כותרים כמו סדרת משחקי Lego, משחקי מירוצים כמו Grid ו-Dirt, משחקי ילדים, ספורט ועוד, וכיום ישנם כ-70 כותרים סך הכל הפתוחים באופן חופשי לנרשמים לשירות. יש לציין כי חלק מהמשחקים, בעיקר החדשים ביותר, יוצעו בתשלום נפרד לפי תקופת ההשכרה.

קרא עוד:  אייסר הכריזה על כיסא גיימינג במחיר מטורף, וגם ניידים חדשים

שירות המשחקים בענן מיועד להשקה ברבעון השני של השנה בכל הטלוויזיות החכמות של סמסונג בארץ ובעולם, כאשר המחיר הסופי אינו נקבע והוא צפוי לעמוד על כמה עשרות שקלים בודדות בחודש.

וידאו: כך משחקים בטלוויזיה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.