אם חיפשנו עובדה יותר ממשית לכך שעולם המחשבים ועולם הסמארטפונים משתלבים, קיבלנו זאת באירוע Premiere Event 2013 של סמסונג שהתרחש אמש בלונדון. החברה הכריזה על מכשירים חדשים מסדרת ה-ATIV הכולל מחשבים ניידים, מצלמה ומחשב הכל באחד AIO.

ATIV Q
עוד בחודש מאי סמסונג הודיעה כי היא מתכננת להביא לשוק מחשב נייד עם רזולוציה הגבוהה מזו של Macbok עם מסך הרטינה. כעת היא עמדה בהבטחתה והציגה את ה-ATIV Q עם מסך בגודל 13.3 אינצ’ ברזולוציה מרשימה של 3,200×1800. אבל זהו לא מחשב נייד רגיל, אלא מדובר במחשב היברידי המריץ גם את מערכת ה-Windows 8 של מיקרוסופט וגם את מערכת האנדרואיד זו לצד זו. השיתוף בין המערכות מתבצע בצורה פשוטה, וניתן לגשת ליישומי האנדרואיד על גבי מכשירי Windows באמצעות Google Play. כמו כן ניתן להעביר קבצים ולשתף תיקיות וקבצים מ- Windows8 לאנדרואיד לאיחוד מלא של חוויית המובייל עם המחשב ומעבר בין המערכות השונות מצריך רק לחיצה על הכפתור ולא דורש הפעלה מחדש.

הטאבלט-מחשב-נייד-הבירידי יכול לשמוש במספר צורות כמו טאבלט, מחשב נייד, מסך עומד ועוד, ומזכיר בצורתו את המחשב של אייסר, ה-Aspire R7.

"חיים עמוסים דורשים נוחות מרבית. האופי הנוח של הטאבלטים החדשים מצליח לספק את הגיוון, הניידות והסתגלנות להם הצרכנים מצפים ממחשוב אישי כיום" אומר DJ Lee, נשיא ומנהל מכירות ושיווק במחלקת IT & Mobile Communications, סמסונג אלקטרוניקס. "הטאבלטים האלו הם תוצאה של חדשנות ממוקדת אנשים והם נועדו לספק לצרכנים את הגמישות הדרושה להם בבית, במשרד או בדרכים".

המחשב רץ על מעבד Core i5 עם מעבד גרפי משולב Intel Graphics 4400. הוא כולל זיכרון 4 ג’יגה בייט ראם, 128 גי’גה בייט כונן אחסון מבוסס פלאש (SSD), מצלמה 720p HD, סוללה עד 9 שעות עבודה ובאופן מפתיע, שוקל רק 1.29 ק”ג. מחירו של ה-ATIV Q עדיין לא הוכרז וגם לא תאריך ההשקה הסופי.

SideSync
באמצעות ה- SideSync, המחשב האישי והמכשיר הנייד מתאחדים לאחד: ניתן להשתמש במקלדת המחשב על מנת להגיב להודעה בטלפון הנייד, לצפות במפות על גבי מסך גדול יותר, לצפות בתמונות וקטעי וידאו על גבי שני המכשירים וכך להפוך את עריכת הקבצים לפשוטה יותר ולהשתמש במכשיר ה- ATIV PC על מנת לגבות מכשירים ניידים.

ATIV Tab 3
סדרת הטאבלטים Galaxy Tab מקבלת מתחרה חדשה – ATIV Tab. השם “ATIV” מתאר באופן רשמי את סדרת מחשבים מבוססי Windows וסמארטפונים הרצים על Windows Phone 8, והפותח של סדרת ה-ATIV הוא ה-ATIV Tab 3, ממשיכו של ה-ATIV Smart PC. בדומה לקודמו, זהו טאבלט המאפשר לחבר מקלדת עגינה ולהפוך אותו למחשב נייד. גודלו של המסך מעט קטן יותר ועומד על 10.1 אינצ’ ברזולוציה 1,366×768, הוא מריץ את מעבד ה-Atom Z2760 עם זיכרון 2 ג’יגה ראם, אחסון פנימי 64 ג’יגה, מצלמה אחורית, סוללה ל-10 שעות ומשקל של 550 גרם.

samsung_ativ_tab_3-100043131-orig

ATIV Book 9
זוג מחשבים נוסף נחשף באירוע, ה-ATIV Book 9 Plus ו-Lite, סדרת אולטרה בוק המבוססת על Windows עם מסך מגע בגודל 13 אינצ’ ואותו הפאנל האיכותי שב-ATIV Q עם רזולוציה של 3,200×1800 (בדגם ה-Plus). ההבדל בניהם מסתכם בעיקר ביכולות העיבוד, בעוד דגם ה-Plus רץ על מעבד הדור הרביעי של אינטל, ה-Haswell מסדרת Core i5, דגם ה-Lite רץ על מעבד מרובע ליבה של AMD. שניהם מציעים זיכרון 4 ג’יגה ו-128 ג’יגה לאחסון, מצלמה קדמית סוללה לעד 8.5 שעות (12 שעות ל-Plus) ויישום ה-SideSync המאפשר לסנכרן את מכשירי הגלקסי עם המחשב הנייד.

One 5 Style
מחשב הכל באחד (AIO) החדש נראה כמו טאבלט גלקסי גדול במיוחד. המחשב מסך מגע בגודל 21.5 אינצ’ ברזולוציית Full HD. הוא מבוסס על מעבד AMD A6 מרובע הליבה, זיכרון 4 ג’יגה, דיסק קשיח עד 1 טרה בייט, ומצלמה קדמית 720p. הוא כולל מגוון חיבורים כמו USB 3.0, יציאת HDMI, קורא כרטיסים ואודיו.

Galaxy NX
מצלמה אנדרואיד חדשה רק למקצוענים. מדובר במצלמת DSLR הכוללת ממשק ייחודי עם מגוון קישוריות כמו דור 3 ו-WiFi המספקים לה אפשרויות שיתוף, עריכה מתקדמת ועוד. למצלמה חיישן 20.3 מגה פיקסל, מעבד DRIMe IV, תריס במהירות של 1/6000 שניות ו- fps8.6, מערכת לפוקוס היברידי ויכולת לצילום וידאו HD. עוד על המצלמה בפוסט המלא.