פטנט שנרשם על שמה של ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית סמסונג (Samsung) ונחשף לאחרונה, אם כי הוגש במקור ביולי 2015, מתאר מוצר חדש ומבטיח למדי: משקפי מציאות רבודה (Augmented Reality או AR בקיצור) המסוגלים להציג ״הולוגרמות״ המשתלבות בתוך העולם האמיתי, ממש כמו פרויקט HoloLens של מיקרוסופט, או משקפי ה-AR אותן מפתחת לפי השמועות אפל (Apple).

המשקפיים של סמסונג, המתוארות במספר שרטוטים הנכללים במסמכי הפטנט, אינן קסדה גדולה ומגבילה אלא יחידה קלה וקומפקטית המכילה מספר רכיבים קריטיים ובהם צמד מסכים זעירים לצורך תצוגת ההולוגרמות, וחיישן אחד לפחות המשמש לצורך סריקת סביבת המשתמש. שרטוט נוסף מתאר משקף בודד לעין אחת, המיועד כנראה להתקנה מעל משקפי ראייה או משקפי שמש רגילות.

עצם קיומו של הפטנט איננו מבטיח, כמובן, כי סמסונג באמת מתכוונת להשיק מוצר שכזה בהשקה מסחרית רחבה. כמו כן, לא מפורט במסמך האם משקפי ההולוגרמות הללו מסוגלות לתפקד באופן עצמאי, או שהן חייבות בחיבור למחשב או לסמארטפון. כאמור, מאחר ומתחרותיה המרכזיות של סמסונג עובדות על פתרונות לעידן ה-AR, מחויבת החברה הקוריאנית להשקיע אף היא במחקר בתחום זה כדי שלא תישאר מאחור – אך הדרך עוד ארוכה למוצר מסחרי.