סמסונג (Samsung) עשויה להיות היצרנית הראשונה בעולם שתצליח לשלב מצלמה המותקנת תחת המסך במכשיר בייצור סדרתי. לפי הדיווחים מדרום קוריאה החלה החברה בייצור מסכים מסוג זה באחד ממפעליה. מדובר במצלמה המוטמעת תחת המסך ללא צורך במגרעת או קדח – שכבת התצוגה שמעליה אמורה להפוך ברגע הצילום לשקופה, כך שהעדשה למעשה "בלתי נראית" בעת שימוש רגיל.

היות שהייצור מתחיל כבר עתה, נראה על פניו שהמסך החדשני יהיה מוכן בזמן להשקת מכשיר הדגל החדש Galaxy S11 – אולם זו כנראה אינה התוכנית. במקום זאת, מיועד המסך החדש דווקא ל-Galaxy Fold 2, המכשיר המתקפל הבא של סמסונג שיוצג לפי השמועות בחודש אפריל 2020.

Samsung's first under-display camera design won't be for the S11 but rather the Fold 2

זהו לא החידוש היחיד שאותו מתכננים בסמסונג בעבור הדור השני של ה-Fold. לפי הדיווחים, נראה שהמכשיר עומד לעבור מהפך דרמטי: במקום פתיחת "ספר" משמאל לימין, המסך יעוצב בתצורת צדפה ויפתח מעלה או מטה. הוא צפוי להיות קטן משמעותית (בגודל 6.7 אינץ' בלבד). בנוסף, במקום ציפוי הפלסטיק הבעייתי של ה-Galaxy Fold הראשון, הוא יזכה להגנה באמצעות זכוכית אולטרה-דקה.

האם אכן תנסה סמסונג לשלב כל כך הרבה טכנולוגיות פורצות דרך במכשיר אחד, שייצא לשוק בעוד חודשים ספורים? זה יהיה ללא ספק מהלך אמיץ בעבור החברה, אולם לא סביר לצפות להכרזה רשמית כלשהי בנושא לפחות עד השקת ה-Galaxy S11 בתחילת השנה הבאה.