אפשר לומר שבמידה מסוימת זה היה צפוי. סמסונג (Samsung), לאור הידיעות על התפוצציות של סוללות במכשירים שכבר הוחלפו, החליטה לעצור לחלוטין את הייצור של ה-Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7). עדיין לא ברור אם מדובר בהחלטה זמנית או שהמכשיר יורד מהמדף לחלוטין. ייתכן שמדובר בפסק זמן בו תנסה החברה להחליף את המפעל שמייצר עבורה את המכשירים בפועל.

הראשונה לדווח על כך הייתה סוכנות הידיעות הקוריאנית יונאפ (Yonap News Agency). לפי הפרסום שלה בכיר באחת החברות שמספקות את הרכיבים לסמסונג אמר שמדובר בעיקר במפעל של החברה בוויטנאם שהוא זה שאחראי לייצור מכשירי ה-Note 7 שמופצים ברחבי העולם, מעבר למזרח אסיה. לפי הידוע ייצרה עד עתה סמסונג את המכשיר בשלושה מפעלים, כולל אחד בקוריאה ואחד בסין.

יש לציין שכבר לאחר הדיווחים הראשונים על התפוצצות של סוללות במכשיר הדגל החדש שלה הודיעה סמסונג שהיא משעה את המכירות, ומייד לאחר כן הודיעה על תוכנית החזרה. רק אתמול הודיעה החברה, בעקבות התפוצצות נוספת שארעה במכשיר שניתן על ידה כתחליף, כי "אנו ממשיכים לחקור את המקרים שדווחו על מנת לקבוע מהו הגורם ונשתף בתוצאות בהקדם האפשרי. אנו נמצאים בקשר תמידי עם CPSC (הנציבות לבטיחות מוצרי צריכה) לכל אורך התהליך. במידה ונמצא פגם בטיחותי, אנו נעבוד בשיתוף CPSC במטרה לנקוט בצעדים להתמודדות עם המצב. אנחנו מבטיחים ללקוחות שאנו לוקחים כל דיווח ברצינות ומכבדים את הסבלנות בעוד אנו עובדים במלוא המרץ".

אבל מייד לאחר מכן הגיעו שני דיווחים נוספים על מכשירים חלופיים שהסוללות של התפוצצו, אחד ממינסוטה ואחד מקנטקי, וכנראה בעקבות כך החליטה החברה לעצור את הייצור של המכשירים.