רוב מסכי הטלוויזיה הנמכרים כיום בחנויות תומכים בחיבורי רשת אלחוטיים, דרכם ניתן – בהינתן נתב רשת מהיר מספיק – לצפות בתכנים ללא צורך בחיבור פיזי לממיר או מזרים מדיה. אולם מכבל אחד לא ניתן עדיין להיפטר: כבל החשמל, המספק אנרגיה לצורך פעולתו של המסך. זו בדיוק הבעיה שאותה מנסה לפתור סמסונג (Samsung), כפי שמתואר בפטנט שאותה רשמה כבר לפני יותר משנה, אך נחשף רק עתה.

הפטנט מתאר מערכת המזכירה במידת מה את המטענים האלחוטיים הנמכרים כיום עבור מכשירי טלפון חכם, אולם היא מספקת אנרגיה רבה יותר, ולטווח ארוך יותר. מקלט האנרגיה נמצא בצידה התחתון של הטלוויזיה, בעוד שהמשדר – המחובר בעצמו לכבל החשמלי, הוא אביזר קטן שאותו ניתן להציב במרחק של מטרים ספורים מהמסך. אידאלית, המשדר ימוקם בתוך רהיט המוצב תחת המסך, וכך יוסתרו לחלוטין כל החיבורים.

Image result for samsung wireless tv power

ממסמכי הפטנט לא ברור מה צפוי להיות המחיר של מערכת כזו, והאם באמת מדובר בפתרון משתלם יותר מקידוח תעלה בקיר שמאחורי הטלוויזיה לצורך הסתרת הכבלים – טכניקה ידועה ומקובלת בבתים רבים. כמו כן, כרגיל במסמכי פטנט, אין כל התחייבות מצד סמסונג לייצר מכשיר העושה שימוש בטכנולוגיה, כמו גם לא ברור האם הדבר יעמוד בתקני הבטיחות המקובלים כיום בעולם.