סמסונג (Samsung) הגישה לרשם הפטנטים בדרום קוריאה (KIPRIS) בקשה לרישום פטנט על חיישן טביעות אצבע רגיש ללחץ, שניתן להתקנה תחת המסך במכשירי טלפון. בעקבות פרסום הפטנט, הציפייה כעת היא כי מכשירי הדגל הבאים של סמסונג, בהם ה-Galaxy S9 וה-Galaxy Note 9, יתבססו על הטכנולוגיה החדישה הזו במקום חיישן טביעות האצבע המותקן כעת בצדו האחורי של המכשיר.

לפי השמועות שקדמו להשקת מכשיר ה-Galaxy S8, סמסונג תכננה להשתמש בחיישן טביעות אצבע המוטמע במסך המגע, אך בשלב מאוחר יחסית בפיתוח הבינו אנשי ההנדסה של החברה כי לא יצליחו להשלים את הפרויקט בזמן. מאחר והאפשרות לדחות את השקתו לא עמדה על הפרק, הוחלט להזיז את החיישן לגב המכשיר, במיקום שנראה לא אידאלי ומאולתר.

בהנחה שכעת, עם הגשת מסמכי הפטנט, מוכנה סמסונג לייצור של מסכי מגע הכוללים חיישני טביעות אצבע, ייתכן שנראה כאמור את הטכנולוגיה הזו במכשיריה הבאים של החברה. מעניין לציין בהקשר זה כי אפל (Apple) בחרה ללכת בנתיב שונה והסירה לגמרי את חיישן טביעות האצבע ממכשיריה לטובת זיהוי פנים מתקדם, ולפי הדיווחים מתכוננת להמשיך בדרך זו גם בשנה הבאה.

בפרסומים שונים ברשת על Galaxy S9 עולה כי סמסונג תדבוק בעיצוב העיצוב המוכר של הדור הנוכחי עם מסך קמור לצדדים, אך המסגרת העליונה והתחתונה תהיה דקיקה יותר. השינויים החומרתיים יהיו קלים יחסית וגם הפעם היא תציג שני דגמים כשהאחד, Galaxy S9, עם מסך 5.8 אינץ' ו-Galaxy S9 Plus עם מסך 6.2 אינץ'. שניהם ברזולוציית Quad HD.

קרא עוד:  הממשל האמריקאי: וואווי שתלה דלתות אחוריות למעקב ברשתות בכל העולם