האתר ההולנדי Let’s Go Digital חשף פטנט של סמסונג (Samsung) שמציע הצצה לכיוון שמטרתו להביא קצת חדשנות אמיתית לשוק: טלפונים עם מסכים דו-צדדיים.

הפטנט, שהוגש לפני שנתיים וחצי למשרד האמריקאי לרישום פטנטים ופורסם בסוף השבוע, מתאר מכשיר המבוסס על מסך גמיש – אלא שבמקום גוף מתקפל, המסך מקובע כך שהוא מתחיל בתחתית החלק הקדמי, מכסה את כולו ללא שוליים, ממשיך למסגרת העליונה ומשם לחלק האחורי.

לפי הפטנט, המסך הזה יאפשר דפוסי שימוש חדשים בטלפון. כך, לדוגמה, המצלמה האחורית תוכל לשמש גם לצילום תמונות סלפי, משום שניתן להשתמש בצד האחורי של המסך כדי לראות את הצילום. כך גם יכול להיחסך הצורך להראות לחברים שצולמו איך הם יצאו, משום שהם יכולים לראות זאת בזמן אמת על המסך האחורי.

Bediening smartphone

בנוסף, ניתן יהיה להשתמש באפליקציות בכל אחד מצידי המכשיר, כאשר השהיית היד מעל אחד הצדדים תדליק את המסך באותו צד. שורת ההתראות תעבור מהחלק העליון של המסך הקדמי לדופן העליונה של המסגרת, כך שניתן יהיה לראות התראות גם כאשר המכשיר מונח על שולחן או בין פריטים אחרים בתיק, עוד לפני שמרימים או שולפים אותו כדי לראות את המסך העיקרי – וזה מזכיר את תצוגת ההתראות בשולי המסכים בדורות הראשונים של מכשירי ה-Edge.

אפליקציה נוספת שמציעה סמסונג למסך הדו-צדדי היא תרגום: המשתמש ואדם אחר שאינו דובר את שפתו יכולים לדבר כאשר על כל צד של המסך מוצג תרגום למה שאומר הצד השני.

קרא עוד:  גוגל מציעה גיבוי אוטומטי לטלפון למנויי Google One
Samsung toestel

כרגע לא ברור האם או מתי תציג סמסונג מכשיר כזה. בינתיים, ויוו (Vivo) ונוביה (Nubia) כבר הציגו מכשירים עם מסכים בצד האחורי. אבל יכול להיות שהחברה בהמתנה כדי לראות מה יקרה עם Galaxy Fold המתקפל לפני שהיא תנסה לקדם מכשירים מסורתיים יותר עם מסכים כפולים.