אמש השיקה סמסונג (Samsung) בישראל את ה-Galaxy Note 5, מספר ימים בלבד לאחר השקתו בעולם, ויחד עם זו צצה בעיה חדשה בנוגע לעט הסטילוס המצורף למכשיר, ה-S Pen. וידאו שהעלה Android Police מצביע על בעייתיות מסוימת כאשר מכניסים את העט למכשיר בצורה הפוכה, להחדיר את הקצה העליון לתוך המכשיר במקום את החלק המחודד, מה שבהחלט עלול לקרות לחלק מהמשתמשים בהיסח הדעת. ובכן, מתברר שכדאי שזה לא יקרה.

בניגוד לדגמים הקודמים של המכשיר בהם הייתה רק דרך אחד להכניס את העט, ב-Note 5 יש משמעות לכיוון הנכון כיוון, כפי שהתברר בהמשך, מנגנון הפנימי של העט נפגע כאשר הוא לא מוכנס בצורה נכונה. בעקבות כך, המכשיר עלול לחשוב שהעט בפנים גם לאחר שמוציאים אותו, ותקלות נוספות עלולות להתגלות בו עם הזמן.

סמסונג התייחסה היום באופן רשמי לעניין, כאשר תגובתה הייתה פשוטה – קראו את ההוראות שמגיעות עם המכשיר. בהצהרה ששלחה ל-BBC נכתב: "אנחנו ממליצים לכל המשתמשים לעקוב אחר ההוראות בחוברת היצרן כדי לא לחוות תקלות בלתי צפויות כתוצאה מהכנסת ה-S-Pen למכשיר בכיוון הלא נכון" והפנו את הקוראים למדריך למשתמש (PDF). כך שאלא אם כן אתם רוצים להרוס מכשיר בשווי 700 דולר – כדאי לשים תשומת לב לעניין.