סמסונג (Samsung) הכריזה באופן רשמי על מערכת הדגל החדשה שלה, Exynos 9810, והיא תציג אותה לראשונה בתערוכת CES 2018 הקרובה שתערך בשבוע הבא בלאס וגאס. Exynos 9810 היא מערכת על שבב שמבוססת על הדור השני של תהליך הייצור ב-FinFET בליטוגרפיה של 10 ננו-מטר של החברה, והיא מגיעה עם ליבות עיבוד מותאמות מהדור השלישי של החברה, עם יכולות LTE מתוגברות ועם שבב עיבוד תמונה שמבוסס על תוכנה 'לימוד מעמיק'. המערכות הללו מיועדות לשילוב במכשירי הדגל הבאים של החברה, כולל Galaxy S9.

שמונה ליבות העיבוד שמרכיבות את Exynos 9810 מחולקות, כנהוג, לשני אשכולות כשהעיקרי בהם, שמיועד להיכנס לעבודה כשדרישות המערכת עולות, יכול גבר להגיע למהירות מרבית של לא פחות מ-2.9 ג'יגה-הרץ. מעבר לכך, הארכיטקטורה החדשה של המערכת מציעה צינורות העברת נתונים רחבים יותר וזיכרון מטמון משופר, ובסמסונג טוענים לשיפור של עד 100% בביצועי הליבה היחידה ועד 40% בביצועים של עבודה במספר ליבות לעומת המעבד המוביל הקודם של החברה.

כמו כל המערכות על שבב החדשות, גם Exynos 9810 מכיל טכנולוגיית לימוד מעמיק שמבוססת על עיבוד עצבי לצורכי חיפוש מהיר בתמונות, לצורך זיהוי אוטומטי של אנשים וחפצים שונים בעת שימוש במצלמה, וכן לצורכי עיבוד תלת ממדי של פנים, כולל לצורכי אבטחה, וזאת תוך שילוב של חומרה ותוכנה. במקביל שילב החברה במערכת שבב ייעודי שמטרתו לשמור ולעבד נתונים הקשורים לאבטחת המכשיר.

קרא עוד:  מכשירי הדגל של וואווי יגיעו לאירופה בשבוע הבא - ללא האפליקציות של גוגל

המודם ששולב ב-Exynos 9810 מציע מהירות עבודה שיכולה להגיע עד לכדי קצב של 1.2 ג'יגה-ביט/לשנייה להורדה ועד 200 מגה-ביט להעלאה, ולפי החברה זה גם המודם הראשון שתומך ב-LTE בקטגוריה 18 עם יכולת לצבר עבודה מול עד 6 ספקיות בו זמנית עם תמיכה ב-4×4 MIMO.

"ה-Exynos 9810 היא המערכת על שבב הניידת הכי חדשנית שלנו עד היום עם המעבדים המותאמים מהדור השלישי שלנו, מודם LTE במהירות עצומה של יותר מג'יגה-ביט/לשנייה, עיבוד תמונה מבוסס לימוד מעמיק ועוד", אמר בן חור, סגן נשיא לשיווק מערכות LSI בסמסונג בהודעה לעיתונות שהוציאה החברה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.