לא ממתינה לברצלונה: סמסונג הכריזה הבוקר על הדור השני של השעון החכם שלה, ויש יותר מאחד עם הפתעה גדולה בפנים – סמסונג החליטה לזנוח את מערכת האנדרואיד המריצה את השעון ובמקומה היא תשתמש במערכת ה-Tizen (טיזן) שאת יתרונותיה עוד מוקדם לומר.

עיצוב משודרג
סמסונג הציגה את Gear 2 ו- Gear 2 Neo, כשההבדל ביניהם קטן והמראה ביחס לדור הקודם אינו שונה בהרבה. אין לשעון עדיין מסך גמיש כפי ששמועות קודמות סברו, אך הוא כן מעוצב ומלוטש יותר, מגיע עם חומרה משופרת וכל הטכנולוגיה מוטמעת בגוף השעון, דבר המאפשר להחליף רצועות בניגוד לדור הקודם. בנוסף ישנו גם כפתור (פיזי) בתחתית השעון לחזרה מהירה למסך הבית.

שני הדגמים בעלי מפרט דומה: המסך נשאר 1.63 אינץ’ מסוג AMOLED ברזולוציה של 320 על 320, הוא מצויד בשבב כפול ליבה מהיר יותר עם זיכרון עבודה (RAM) של 512MB, אחסון 4GB, מצלמה 2 מגה פיקסל בגוף השעון המסוגלת לצלם גם וידאו באיכות [email protected] ולנגנו בצורה מלאה, אולם דגם ה-Neo אינו כולל אותה. השעון חסין למים ואבק בתקן IP67, כולל סוללה בהספק של 300mAh המספיקה ליומיים עד שלושה של שימוש רציף או 6 ימים בשימוש בסיסי, הוא תומך תקן Bluetooth 4.0 LE להתחברות למכשירי הסמארטפונים וכן חיישן אינפרא-אדום לשימוש כשלט רחוק.

השעון יכול לשמש גם כמד צעדים, מודד דפיקות לב ועוד פתרונות לספורטאים, זאת בנוסף ליכולות המוכרות של השעון כמו לקבל התראות על הודעות חדשות, להפעיל אפליקציות שהורדו מהחנות, לנגן מוזיקה, להפעיל פקודות קוליות ועוד. אמנם הדור הקודם עבד בלעדית על מספר מכשירים מוגבל של סדרת הגלקסי, ואנו מקווים כי הפעם סמסונג תתמוך במכשירים רבים יותר גם אלה שלא מתוצרתה

סמסונג לא דיברה בהכרזה על מערכת ההפעלה, שזו למעשה הפעם הראשונה בה היא רואה אור ולרוב שמה נקשר עם מכשירי סלולר. כן ניתן לומר כי ישנן מספר אפליקציות צד שלישי שכבר הותאמו למערכת וזמינות להורדה כמו eBay, Evernote, Feedly, GARMIN, Paypal ועוד, וגם כמה חברות רכב פיתחו אפליקציה ייעודית כמו ג’נרל מוטורס, וולקסווגן וב.מ.וו.

קרא עוד:  שאומי השיקה מדפסת להדפסת תמונות היישר מהטלפון

ההשקה הצפויה היא בחודש אפריל הקרוב, ואת השעונים אנו נראה כבר מחר בפתיחת תערוכת MWC 2014.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו במהלך השבוע הקרוב לכל הדיווחים מתערוכת הסלולר הגדולה בברצלונה MWC 2014. כל העדכונים בערוץ המיוחד שהקמנו ותמונות בלעדיות בעמוד הפייסבוק שלנו. אל תפספסו. 


-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.