לרוב, אם לא לכל החברות הגדולות, יש כבר עוזרת אישית חכמה, כזו המשולבת בה טכנולוגיות בינה מלאכותית. גם לסמסונג (Samsung) יש כעת עוזרת שכזו, אשר היום נחשפה רשמית בשם Bixby.

העוזרת החדשה שתושק בסוף החודש יחד עם מכשיר ה-Galaxy S8 (גלקסי S8) תנסה לסייע לנו במהלך היום העמוס, על ידי ממשק פקודות קוליות בטלפון שלנו. בניגוד ל-S Voice הקיים כיום, Bixby היא עוזרת מזן מתקדם יותר, אשר לדברי החברה נעשו מאמצים רבים כדי להסיר את מחסום השפה באימוץ אלגוריתם לימוד מכונה.

"במקום שבני אדם ילמדו כיצד לתקשר עם המכונה, המכונה היא זו שצריכה ללמוד איך לעבוד איתנו", אמר רי אינג'ונג, סגן נשיא בכיר בסמסונג העולמית בפוסט שהעלה בבלוג של החברה. "הממשק חייב להיות טבעי ואינטואיטיבי מספיק כדי שעקומת הלמידה תהיה מהירה, ללא קשר לפונקציות המתווספות עם הזמן."

מפתחים יוכלו להתממשק עם Bixby ולהרחיב את היכולות שלה, כך שהיא תוכל לבצע כמעט כל פונקציה שנרצה הקשורות גם לאפליקציות צד שלישי. העוזרת תוכל לשלב פקודות שונות הקשורים ליישומים שלנו. לדוגמה נוכל לבקש ממנה לזהות שיר המתנגן דרך שאזם (Shazam) ולשמור את התוצאה ביישום הפתקים המקומי.

Bixby תוכל להבין שפה טבעית ואם נדרש גם "לשוחח" איתנו כדי להשלים מידע. התגובות שלה גם יהיו מבוססות הקשר, כלומר היא תדע לזהות את הזמן ביום, האם אנחנו ברכב או בפעילות ספורטיבית ובהתאם לספק את המידע הדרוש. Bixby תוכל לקבל מספר פקודות ברצף, להבין את המשפט השלם גם אם חלק מהנאמר אינו ברור לה.

קרא עוד:  המפרט הסופי של USB 4 אושר והוא יציע תמיכה בשיתוף רוחב פס בין מכשירים

סמסונג תשלב כאמור את Bixby לראשונה עם Galaxy S8, אשר יכלול כפתור ייעודי לקריאה מהירה לעוזרת. מלבד זאת החברה מתכננת כי העוזרת תגיע גם למוצרים נוספים מתוצרתה כמו מזגנים, טלוויזיות ועוד.

Bixby נשמעת כעוזרת מרשימה למדי. עם זאת, כדי להצליח היא תידרש להתאים את עצמה לרמה הגבוהה של Google assistant או Alexa, הנחשבות כיום לפופולריות ומסוגלות לתקשר עם אפליקציות ומוצרים של חברות צד שלישי.