כנראה שלא נאלץ להמתין לאירוע ה-Unpack של סמסונג שיערך בסוף החודש על-מנת לשמוע על מכשיר הגלקסי נוט (Galaxy Note) החדש, מתברר שלא מדובר על ממשיך דרכו של מכשיר הטאבלט-פון, גלקסי נוט 2 (אלא אם כן סמסונג תחליט ממש להפתיע) אלא על מחשב-הלוח של החברה.

נקמת עט-החרט
כאשר סמסונג הכריזה על מכשיר הנוט הראשון, היינו סקפטיים, החברה החזירה לחיים את עט החרט (סטילוס) שנעלם מהעולם הסמאטפונים עם עלייתו לגדולה של מכשיר האייפון הראשון שהיה בעל מסך המגע, להבדיל ממסכי הלחיצה, אך עם ההצלחה של הנוט אנו לא מתווכחים ונראה כי עוד יש מקום לעט החרט. תערוכת הסלולר MWC שנערכה בתחילת השנה סמסונג הכריזה על מכשיר נוסף במשפחת הגלקסי נוט אך למרות הדמיון החיצוני, סמסונג ממהרת להבהיר כי המכשיר שהוכרז בתערוכת הסלולאר היה אב-טיפוס ראשוני וכי מחשב הלוח השתנה משמעותית מאז ההכרזה.

העיצוב הראשוני כלל מעבד כפול ליבה ולא כלל חריץ ייעודי עבור ה-S-Pen, הדגם הנוכחי כולל מעבד Exynos 4112 מרובע-ליבה של סמסונג, זיכרון RAM בנפח 2GB, מסך בגודל 10.1 אינצ' עם פאנל TFT ברזולוציה של 1280×800 ומצלמה אחורית ברזולוציה של 5 מגה-פיקסל.

תוכנה ייעודית
המכשיר יגיע עם אנדרואיד בגירסה 4.0, אך מעבר לממשק הטאצ'-וויז של סמסונג שהותאם למחשבי-לוח, ניתן למצוא שיפור נוסף כמו אפשרות של ריבוי-משימות (Multi-Tasking) אמיתי המאפשר להריץ שני יישומים במקביל, זה לצד זה. כשלדוגמא ניתן להפעיל את מעבד התמלילים לצד חלון הדפדפן ולדלות מידע מתוך חלון הדפדפן באמצעות מחווה פשוט של גרירה.

קרא עוד:  סמסונג השיקה בישראל את הטאבלטים Galaxy Tab S5e ו-Galaxy Tab A 10.1

 השיפורים במערכת ההפעלה

מתוך סרטון התדמית ניתן לראות כי ניתן לבחור ביישומים מתוך רשימה ולא ברור כרגע אם רק היישומים הייעודים של סמסונג יתמכו ביכולת הריבוי-משימות או שמא תפתח החברה את האפשרות הזאת עבור מפתחי צד שלישי שיבצעו התאמה ליישומים שלהם.

נחמד לראות שסמסונג לוקחת כיוון שונה עם מחשבי הלוח שלה ומבדלת עצמה משאר יצרני מחשבי הלוח מבוססי אנדרואיד ואפילו מאפל עם האייפד שממתגת את מחשב הלוח שלה כמכשיר לצריכת תוכן ולא יצירת תוכן. סרטון התדמית של סמסונג בהחלט גורם לנו להאמין שמחשב הלוח שלה יכול בהחלט להפוך למוצר פרודוקטיבי. כרגע מחירו המשוער עומד על £450 באנגליה ותאריך ההשקה צפוי להתרחש בקרוב, ופרטים נוספים נקבל לבטח נקבל באירוע ה-Unpack שייערך בסוף החודש.