נראה שלקח לה קצת זמן, אבל סמסונג הכריזה על ה-Samsung Z, מכשיר המסחרי הראשון של החברה המריץ את מערכת ההפעלה Tizen (טיזן), אותה ראינו עד כה בשעונים החכמים של החברה שהושקו השנה.

ל-Samsung Z מפרט עשיר, כאשר הוא מגיע עם מעבד מרובע ליבה (ככל הנראה Snapdragon 800) בתדר של 2.3GHz, מסך בגודל 4.8 אינץ' מסוג Super AMOLED ברזולוציה של 1280×720, זכרון עבודה (RAM) של 2GB ונפח אחסון של 16GB שניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD. למכשיר מצלמת 8 מגה פיקסל אחורית ו-2.1 מגה פיקסל קדמית, והוא מגיע בגרסא 2.2.1 של Tizen שמזכירה מאוד בעיצובה את ממשק המשתמש של החברה למכשירי אנדרואיד, TouchWiz.

למכשיר, באופן מפתיע, מצורפים גם קורא טביעות האצבע וחיישן דפיקות הלב המוכרים מה-Galaxy S5, וכמו כן תכונות אחרות של המכשיר כגון מאיץ ההורדות (Download Booster) ומצב החיסכון בסוללה המשופר של החברה (Ultra Power Saving Mode). למכשיר יש את כל הקישוריות המוכרות, כגון LTE-A, NFC ואינפרא אדום.

פרויקט Tizen היא מערכת הפעלה בקוד פתוח מבוססת לינוקס אשר החלה את דרכה ב-2011 בשותפות של סמסונג, אינטל וחברות נוספות אשר עובדים בצמוד עם Linux Foundation. המערכת פותחה על ידי יוצאי MeeGo, מערכת ההפעלה שנוקיה אימצה (וזנחה) למכשיר ה-N9 שלה. לאחר מספר גלגולים סמסונג בנתה מערכת משלה על גבי ה-Tizen ומספקת ערכת פיתוח (SDK) המופצת תחת רישיון שימוש של סמסונג.

קרא עוד:  מסתמן: iOS 13 תהפוך את האייפד למחשב נייד לכל דבר

ה-Z יושק ברוסיה ברבעון השלישי של השנה, ומחירו טרם נחשף. סביר להניח שיושק בשווקים נוספים בהמשך, ונראה אותו בכנס מפתחי ה-Tizen של סמסונג ב-3 ליוני (מחר).