סמסונג (Samsung) הכריזה ב-IFA 2017 על מוצרים חדשים לתחום הספורט והכושר ובראשם Gear Fit2 Pro שכבר הוצג עם חשיפת ה-Note 8. לצידו הציגה החברה גם את Gear Sport, שעון חכם חדש וגם רענון לאוזניות האלחוטיות Gear IconX 2018.

Gear Sport

השעון החדש Gear Sport מגיע אחרי הצלחה של Gear S3. בעוד כי סמסונג לא מייעדת את דגם ה-Sport כמחליפו, הוא כן קורץ לחובבי הכושר ובמיוחד עבור שחיינים. השעון זכה לאטימות של 5 אטמוספרות (5ATM), שזה אומר עומק של עד 50 מטר מתחת לפני הים וזה בהחלט לא מעט. הוא עבר גם בדיקות מליחות וכן בעל עמידות לפגיעות ונפילות.

מלבד זאת, Gear Sport כמעט שזהה במפרט ל-Gear S3 Class אך עם מספר שינויים. כך הוא מגיע עם מסך 1.2 אינץ' Super AMOLED עגול ברזולוציה 320×320 פיקסלים, זאת במקום 1.3 אינץ' ב-S3 Classic. השבב הפנימי תוצרת סמסונג עם מעבד כפול ליבה 1.2 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה 768 מגה-בייט, אחסון של 4 ג'יגה-בייט וסוללה, שהוקטנה במעט ל-300 מיליאמפר. משולב גם מקלט GPS ו-WiFi מובנה, כך שלמרות כי הוא ללא יכולת LTE, כן ניתן להשתמש בו באופן עצמאי. הרצועה ברוחב 20 מ"מ מגיעה במספר צבעים מגומי או מבד.

Gear IconX 2018

האוזניות האלחוטיות של סמסונג שכזכור אין חוט המקשר בניהן, זכו לרענון קל. מהדורת 2018 זכתה לשיפור בסוללה, שזו אחת התלונות הנפוצות כלפיהן וגם שלנו בביקורת שערכנו, כאשר כעת הן יהיו מסוגלות לנגן מוזיקה למשך 5 שעות ברציפות דרך בלוטות' במקום כשעתיים ועד 7 שעות כשהמוזיקה מתנגנת מתוך הזיכרון הפנימי. גם העיצוב עודכן קלות כמו גם הצבעים הזמינים (שחור, אפור, ורוד).

קרא עוד:  זה מכשיר ביניים? סמסונג הכריזה על Galaxy A90 5G עם Snapdragon 855

השליטה מתבצעת כזכור במחוות על דופן אחת האוזניות כמו גם קבלת הנחיות קוליות ומעקב אחר הכושר ונתוני ההתקדמות בכל פרקי זמן. ניתן לאחסן שירים על גבי האחסון הפנימי בנפח 4 ג'יגה-בייט ולהטעין עד שלושה מחזורי טעינה נוספים באמצעות הכיסוי הנייד.

מלבד זאת, סמסונג הכריזה גם על שיתוף פעולה עם חברת ציוד הספורט ספידו (Speedo) אשר אפליקציית מעקב השחייה Speedo On תיכלל באביזרים החדשים של סמסונג, Gear Sport ו-Gear Fit2 Pro. האפליקציה עוקבת אחר המדדים העיקריים בשחייה, לרבות ספירת "בריכות", זמן השחייה לכל "בריכה" וסגנון השחייה, כדי לעקוב בקלות אחר הישגי שחייה ולכלול אותם ביעדי הכושר האישי של המשתמש. הנתונים מ-Speedo On גם יסונכרנו ל-Samsung Health, פלטפורמת מעקב הכושר של סמסונג.

כל המוצרים כמו גם Gear Fit2 Pro יושקו במהלך החודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.