אוזניות סמסונג Galaxy Buds

סמסונג (Samsung) הכריזה כי החל מעתה, היא מציעה למכירה צמד שבבים בפיתוח וייצור עצמי המיועדים לניהול אנרגיה באוזניות אלחוטיות מסוג TWS. השבבים הללו, MUA01 ו-MUB01, סיפקו למעשה את החידוש המרכזי באוזניות ה-Galaxy Buds Plus החדשות עליהן הכריזה החברה לאחרונה. שכן הם מאפשרים שיפור משמעותי בזמן הסוללה ללא צורך בהגדלת מארז הנשיאה או האוזניות עצמן. את החידוש הזה, כאמור, סמסונג לא שומרת לעצמה ומוכנה למכור לכל יצרנית אחרת המעוניינת במוצר.

בסמסונג טוענים כי כל אחד משני השבבים, האחד מיועד למארז הנשיאה והטעינה ואילו השני לאוזניות עצמן, כולל בתוכו פיסת סיליקון יחידה שמכילה את הרכיבים שעד כה נפרסו על פני חמש או אף עשר פיסות נפרדות. התוצאה היא צמצום השטח הנדרש לצורך מערכות ניהול האנרגיה במחצית, כך שמתפנה מקום לרכיבים אחרים: בין אם זו סוללה גדולה יותר, טוויטרים גדולים ואיכותיים יותר, או שמה עיצוב קטן וארגונומי.

השבבים תומכים באופן מובנה בטעינה אלחוטית בתקן Qi הפופולרי, כמו גם בדיווח בזמן אמת על מצב הסוללה. ב-Galaxy Buds Plus, עומד זמן הסוללה הכולל של האזניות על 11 שעות, כך שניתן לצפות לנתון דומה גם מאוזניות אחרות שיתבססו על אותה חומרה.