תערוכת הפוטוקינה בפתח וחברות הצילום מציגות את הפיתוחים האחרונים שלהם בעולם הצילום. זאת לאחר "יובש" של יותר משנה, בה לא ראינו שום שיפור יוצא דופן וכמעט ללא השקות של מצלמות חדשות.

חברת סמסנוג מכריזה על מצלמות חדשות מסדרת ה NX שלה (מצלמה ללא מראה), ה-NX20, NX210 ו-NX1000. שלושת המצלמות יצוידו בחיישן מסוג APS-C CMOS בעל רזולציה של 20.3 מגה פיקסל (5472X3648) עם רגישות של 100-12,800 ISO. צילום של עד 8 פריימים לשנייה, עדשת i-Fuction וצילום וידאו Full HD 1800p 30fps ועד 60fps בצילום וידאו HD 720p.

ובכל זאת, ישנם גם הבדלים. דגם NX20, בכיר המצלמות, מצויד במסך 3 אינץ' SVGA EVF AMOLED ועם מהירות סגר של 1/8000 דבר שבהחלט יקנה לכם אפשרות ל"הקפאה" מושלמת של תנועה. מלבד זאת, מצוידת המצלמה בפלאש פנימי (בשאר הדגמים הפלאש הוא תוספת חיצונית המתלבשת על המצלמה) ועדשת קיט של 18-55 מ"מ עם מייצב תמונה (בדומה ל NX210). דגם ה NX210, מצויד במסך AMOLED VGA 3 אינץ' ודגם ה NX1000 מצויד במסך 3 אינץ' LCD TFT.

שתפו עם חברים
אין ספק שהשיפור החדש בסמסונג נוגע לשיתוף התמונות. שלושת המצלמות החדשות תוכלו למצוא קישוריות WIFI המאפשרת העברת צילומים וקטעי וידאו ישירות למייל, לרשתות החברתיות, לשירותי ענן, למחשב האישי ואף להציג את התמונות ישירות בטלוויזיה בעזרת  All Share הקיים במוצרי סמסונג. כמו כן, תוכלו גם לשלוט בפרמטרים שונים במצלמה בעזרת הסמארטפון ואף להציג במכשיר את מה שעדשת המצלמה רואה.

קרא עוד:  דיווח: Galaxy S11 יגיע עם מסכים גדולים במיוחד ודור חמישי בכל הדגמים

מאפיינים נוספים במצלמות: תמיכה בפורמט RAW, צילום פנורמה ב 3D ועוד 15 מצבי צילום קבועים, חיבור HDMI ותמיכה בכרטיסי SD/SDHC/SDXC.

אין ספק שהצילום הסלולרי נגס משמעותית בשנים האחרונות בתחום המצלמות הקומפקטיות, דמויות SLR ואף אפילו במצלמות ה- DSLR הפשוטות, האם הרשתות החברתיות זה מספיק? מה לדעתכם צריכות חברות הצילום לעשות ולפתח על מנת להחיות מחדש את עולם הצילום החובבני?

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.