סמסונג (Samsung) משדרגת את סדרת המחשבים הניידים Notebook 9 שעליהם הכריזה לפני קצת פחות משנה, עם סדרות המעבדים החדשים מתוצרת אינטל (Intel) לצד שיפור עיצוב שהופכים אותם לדקים וקלים יותר.

בראש ובראשונה אלו מעבדי הדור השביעי של אינטל, סדרת Kaby Lake שתושק בתחילת חודש הבא באופן רשמי. דגם ה-13.3 אינץ' יגיע עם מעבדי Core i5 או Core i7, ואילו דגם ה-15 אינץ' יגיע עם ה-Core i7 בלבד. בנוסף יקבל הדגם הגדול אופציה להרחבת הזיכרון הפנימי עד ל-8 ג'יגה-בייט של DDR4 ונפח אחסון של 256 ג'יגה-בייט.

באשר לעיצוב, סמסונג טוענת כי מדובר בניידים הקלים ביותר בשוק ודקים יותר בהשוואה לדור הקודם – רק 800 גרם לדגם ה-13 אינץ' ו-100 גרם נוספים לדגם ה-15 אינץ'. המסך נמתח כמעט עד הקצה לניצול מקסימלי של גודלו והעיצוב האלומיניום ממשיך גם למקשי המקלדת הדקיקים.

שני הדגמים מציעים מסך ברזולוציית Full HD, בהירות של עד 350 nit ומצב HDR. בנוסף יכילו הניידים סוללה אשר מסוגלת לספק עד 7 שעות עבודה ותגיע עם יכולת טעינה מהירה המאריכה את הפעילות שלו בכשעתיים לאחר טעינה של 20 דקות בלבד. שני מחשבי Notebook 9 מגיעים עם רמקול סטראופוני, מצלמת 720p, חיישן טביעת אצבע ומקלדת עם מקשים מוארים.

לא ברור כרגע מה יהיה מחירם של מחשבי Notebook 9, אם כי יש להניח שבתערוכת CES 2017 בחודש ינואר הקרוב תפרט סמסונג קצת יותר.

samsung notebook 9