השבוע הכריזה סמסונג כי היא נכנסת לשוק המחשבים הישראלי ותהווה שחקן נוסף בתחרות מול הצרכן. כ-10 מחשבים שונים יגיעו ארצה כשבניהם סדרת R וסדרת X שיושקו בהמשך וסדרת N למחשבי הנטבוק שכבר זמינה לרכישה. סמסונג מאמינה שתצליח להגדיל את ההיצע בשוק ולהגדיל את התחרות ובכך להביא לעליה במספר המחשבים הנמכרים בארץ בשנה, שכיום עומד על כ-550 אלף מחשבים. סדרת ה-N כוללת שלושה דגמים: דגם N510, הכולל כרטיס גרפי NVIDIA ION בעל מסך LED HD "11.6 בפורמט 16:9, במשקל 1.46 ק"ג, דגם N210, בעל מסך LED "10.1, במשקל 1.34 ק"ג וזמן סוללה של עד 12 שעות ודגם N150 (בתמונה למעלה), גם הוא בעל מסך LED 10.1 במשקל של 1.24 ק"ג וסוללה ל-8 שעות. האחרונים בעלי מעבד Atom N450 החדש יחד עם זיכרון 1GB כשדגם N510 מגיע עם מעבד N280/N270 וזיכרון 2GB.

דגם N510 נחשב קל יחסית למחשבים דומים בעלי מסך 11.6 אינצ’ וכולל יציאת HDMI המאפשרת צפיה בוידאו ברזולוציה גבוהה גם בחיבור מסך חיצוני כדוגמת מסך מחשב או טלוויזיה (תמונה בהמשך) וכן כולל כרטיס רשת אלחוטי בתקן N. דגם N150 מעוצב יותר וכולל מסך 10.1 אינצ’ בטכנולוגית LED ותוכנת AnyPC המאפשרת חיבור מהיר ובטוח למחשב המשרדי או הביתי.

בכל דגם בסדרה N של סמסונג הושקעה מחשבה רבה הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה עיצובית", אומר ארמו דריהם באירוע, סמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת חיון, "המעטפת הקריסטלית של דגמי N210 הופכת אותם למובילים בסדרה ולוקחת את הניידות של סמסונג למימד עיצובי חדש. בנוסף, נהנית הסדרה מזמן סוללה ארוך במיוחד המאפשר הנאה מביצועי המחשב לאורך זמן ללא תלות בחיבור לשקע חשמלי.

קרא עוד:  החל בינואר: בקשות להצגת התראות מאתר לא יקפצו לכם יותר מול העיניים ב-Firefox

"דגם N150 מיועד עבור המעוניין להשקיע בעיצוב מבלי להשקיע יותר מדי במחיר", מוסיף ארמו, "הוא ניחן במשקל נמוך במיוחד ומבטיח שילוב של מנצח של נוחות וניידות. ולבסוף, דגם N510 משלים את הסדרה ומסמל את המוניטין של סמסונג ושאיפתה לחדשנות, איכות בלתי מתפשרת ולביצועים יוצאי דופן. היכולות המוכחות של הסדרה כוללות גם כרטיס גראפי מתקדם וקישוריות מושלמת".

מחירם של המחשבים ינוע בין 1,990 ל-2,990 ש”ח. צפו בוידאו בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.