ענקית האלקטרוניקה סמסונג והסטארט-אפ הישראלי Mybitat יפתחו יחד פתרון בית חכם חדשני המיועד לשפר את איכות חייהם של קשישים ולאפשר להם להמשיך ולהתגורר בביתם ללא פיקוח צמוד.

שוק הפתרונות הטכנולוגיים המיועדים לאוכלוסייה המתבגרת והמזדקנת הוא בעל פוטנציאל עצום. על פי מחקר של מכון פיו, בארה"ב לבדה פורשים מדי יום לגמלאות יותר מ-10,000 בני דור ה-baby boomer (ילידי 1946-1964). על פי מחקר אמריקני אחר, כ-90% מתוכם מעדיפים להמשיך להתגורר בביתם ולשמור על עצמאותם, בלי להפוך לנטל על המשפחה או לפתח תלות במטפלים ביתיים.

הפתרון המשותף של סמסונג ו-Mybitat לאוכלוסיית הגיל השלישי יכלול חיישנים מתקדמים, אלגוריתמים, כלי מיזוג נתונים וכלי אנליטיקה התנהגותית שיאפשרו ניטור השגרה היומית ורווחתם של קשישים השוהים בבית בגפם. הפתרון המשותף יזהה שינויים בהתנהגות או במצב הבריאותי של הקשישים ויתריע בפני קרובי משפחתם או ארגוני סיוע במידה ויש צורך בעזרה. הניטור מרחוק, שיוכל לזהות ולעקוב אחר שינויי דפוס מצבם של הקשישים, יאפשר להם להתאים את הסביבה הביתית שלהם כך שיוכלו להמשיך ולהתגורר בביתם בביטחון ובעצמאות רבה יותר.

Mybitat, מקבוצת AGT, מתמחה בטכנולוגיית "האינטרנט של הדברים" (IOT) ומפתחת פתרונות מיזוג נתונים ואנליטיקה של Big Data. מרכז האסטרטגיה והחדשנות של סמסונג (Samsung Strategy and Innovation Center – SSIC) הוא ארגון עולמי הפועל בחטיבת ה-Device Solutions של סמסונג ומתמקד בזיהוי וקידום טכנולוגיות חדשות בתחום הבריאות וה-wellness, תשתיות ענן ואחסון נתונים, "האינטרנט של הדברים", מציאות רבודה ועוד. מטה הארגון נמצא בעמק הסיליקון והוא מפעיל סניפים בקוריאה, ישראל ובריטניה.

קרא עוד: 

"סמסונג מאמינה כי האוכלוסייה הקשישה יכולה ליהנות מטכנולוגיות חדשות שיאפשרו לה לשפר את איכות החיים," אמר קרטיס ססאקי, סמנכ"ל בפיתוח Ecosystem, במרכז האסטרטגיה והחדשנות של סמסונג. "העבודה שלנו עם Mybitat תוכל לפשט גורמים מרכזיים בתהליך ההזדקנות ולהקל באופן משמעותי על יחידים ומשפחות".

"אנו מאמינים כי יש מקום רב לשיפור במערכות הקיימות לטיפול בהזדקנות", אמר מתי כוכבי, מייסד Mybitat. "אנו מעוניינים להגדיר מחדש את המערכות הללו ולספק לאוכלוסייה המזדקנת חלופות זולות אשר פותחות בפניה אפשרויות חדשות.  שיתוף הפעולה הזה עם מרכז האסטרטגיה והחדשנות של סמסונג יאפשר לנו להגיע מהר יותר ליום שבו יותר קשישים חיים בבריאות טובה יותר בסביבה מוכרת ונוחה".

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.