שנת 2013 בפתח ויצרניות הסלולר הגדולות כבר מתכוננות לדור הבא של מכשירי הסמארטפונים. עוד קשה לומר כיצד הם יכולים לחדש לנו – אם זה בביצועים, ביכולות הגרפיות, בגודל, בצילום, כנראה שאלו ימשיכו לגדול ולהתחזק משנה לשנה, אך מלחמה שהתעצמה בשנתיים האחרונות היא דווקא באיכות המסך. עם הגעתו של מסך הרטינה למכשיר האייפון (והאייפד), קשה שלא היה לקנא בבעלי המכשיר שזכו לאיכות גראפית גבוהה ואיכותית. נכון המסך קטן, וגם אחרי השקת האייפון 5 הוא עדיין נחשב לקטן ביחד לשאר המכשירים בשוק, אבל האיכות נשארה גבוהה.

רטינה לכולם
חלק מהמתחרים כבר סגרו את הפער בדור האחרון של המכשירים כשהציגו צפיפות פיקסלים של 300 פלוס (PPI), בדומה לצפיפות הקיימת במסך הרטינה, אבל מדובר רק במכשירים נבחרים בהחלט. כך לדוגמה הגלקסי אס 3 מספק 306ppi, ה-Optimis G מספק 318ppi וה-One X (והפלוס) מספק 312ppi, ו-Xperia S מגיע עד לכדי 342ppi, כשרובם נעים ברזולוציה סביב 720×1280 ואילו האייפון החדש ברזולוציה של 640×1136.

גדול יותר ואיכותי יותר
ומה לגבי הדור הבא? מי שכבר מדברים על מסכים איכותיים יותר הם שתי היצרניות הגדולות בתחום – סמסונג ו-LG שלהם לא רק ליין סמארטפונים אלא גם יכולת ייצור ופיתוח מסכים. על פי אתר החדשות הקוריאני MK News, מסכי הדור הבא כבר בשלב האחרון וכי במכשירי הסמארטפון של 2013 אנו נראה מסכי AMOLED ו-LCD עם צפיפות פיקסלים של 400ppi ורזולוציה של Full HD 1080p.

קרא עוד:  מסמכי פטנט חושפים: סמסונג עובדת על משקפי מציאות רבודה

עוד בחודש מאי האחרון LG כבר הציגה מסך 5 אינצ’ עם 440ppi, וגם סמסונג אמרה כי היא מתכננת לרכוש מסכי HD AMOLED מחטיבת המסכים כדי להטמיע במכשירי החברה. ב-HTC עשו זאת והכריזו על מכשיר 5 אינצ’ ראשון של החברה ברזולוציה של 1080p עם J Butterfly ו-440ppi וייתכן כי הוא משתמש במסך ה-LG שכבר הוכרז. כך נראה כי טרנד המסכים הגדולים שהביא לנו מכשיר הנוט כבר לא יהיה רק ל”משוגעים” וכי הסטנדרט החדש בשוק יגדל עוד יותר מה-4.8 אינצ’ הקיים כיום.

מרובע ליבות או כפול ליבה, יותר זיכרון או מצלמה בעלת חיישן גדול יותר אלו בהחלט דברים חשובים, אך אין ספק כי מדד נוסף להחלטה שיגרום לנו לרכוש את המכשיר הבא שלנו הוא גם גודל המסך ואיכותו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.