סאני, נציגת סמסונג בישראל מכריזה הבוקר, 6.5.13, על השקת ה- Galaxy S IV (גלקסי אס 4), מכשיר הדגל  החדש של סמסונג ואחד המכשירים הצפויים להוביל את שוק הסלולר העולמי (לצד HTC one ). המכשיר יושק ב בכל חברות הסלולר יחדיו (סלקום, פלאפון, אורנג', הוט מובייל) החל ממחר (ג') וגם ברשת החנויות של סאני לרכישה באופן ישיר במחיר של 3,599 שקל.

המכשיר  מבוסס על מערכת האנדרואיד 4.2.2 ומגיע בגרסת ה-Exynos 5 Octa על גבי 8 ליבות- 4 ליבות Cortex A7 לשימושים בסיסיים ו-4 ליבות Cortex A15 לביצועים גבוהים. לצידו ירוץ שבב הגרפי PowerVR SGX 544MP3 וזיכרון 2 ג’יגה ראם. המסך, בניגוד לקודמו, בגודל 5 אינצ’ בטכנולוגיית Full HD Super AMOLED 441 ppi.

בגב המכשיר מצלמה 13 מגה פיקסל עם פלאש ומצלמה קדמית 2 מגה פיקסל, שניהם מסוגלים לצלם וידאו ב-Full HD וכוללים מספר פיצ’רים חדשים כמו ה-Dual Camera המאפשר לצלם בו זמנית תמונות וסרטונים בשני המצלמות ואף למזג אותם בשילוב של אפקטים ומסגרות. מצב Drama Shot מאפשר לצלם עד 100 תמונות ומאפשר לאחד מספר תמונות לתמונה אחת בודדת המציגה צילום מתמשך ו-Sound & SHot הלוכד 5 שניות בזמן צילום התמונה.

Samsung Galaxy S4 frontסמסונג הוסיפה מגוון פיצ’רים חדשים: פונקציית ה-Air View מאפשרת למשתמש לרחף עם האצבעות על מנת לצפות בתצוגה מקדימה של תוכן האי מייל, גלריית התמונות או סרטוניי הודיאו מבלי לפתוח אותם. כמו כן ניתן לצפות בתצוגה מוגדלת של דפדפן האינטרנט או במספר טלפון השמור בחיוג מהיר בלוח המקשים. באמצעות פונקצית ה- ‘Air Gesture’ ניתן לשנות את רצועת המוזיקה, לגלול למעלה ולמטה את דפדפן האינטרנט או לקבל שיחה. כל זאת בהינף של היד.

קרא עוד:  רשמי: סמסונג הכריזה על סדרת Galaxy S20

Samsung Smart Pause מאפשרת לשלוט במסך על פי המיקום אליו מסתכלים. בזמן צפייה בווידאו, הסרט יעצור כאשר המשתמש יסתכל הצידה וימשיך להקרין כשיסתכל עליו שוב. Samsung Smart Scroll מאפשרת לגלול את הדפדפן והאי מייל למטה ולמעלה מבלי לגעת במסך. הפונקציה מזהה את עיניו של המשתמש ואת תנועת היד וגוללת את הדפים למטה או למעלה בהתאם.

המכשיר מגיע עם שלל הקישוריות השונות כמו WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, מקלט GPS, תקשורת Bluetooth 4.0 וכמובן NFC. נמצא בו חיבור MHL 2.0 וחיישני תנועה, קרבה, תאוצה וטמפרטורה. הוא מגיע בנפח של 16/32/64 ג’יגה וניתן להרחיב את האחסון הפנימי עד כדי 128 ג’יגה בזכות חריץ microSD. והסוללה הפנימית 2,600 מיל-אמפר.

 מאז הכרזת המכשיר באמצע חודש מרץ נוכחנו לדעת על סדרת האביזרים החדשה שהושקה יחד איתו, הפיצ'רים הרבים שסמסונג הטמיעה בממשק ה-TouchWIZ כמו המחוות המגע בריחוף האצבע, צילום כפול, Group Play ועוד. עוד ראינו גם כיצד מסך המכשיר מצליח לשרוד את חוד הסכין וכיצד הוא (לא) שורד את מבחן הנפילה מול האייפון 5. לבסוף ראינו גם מספר פרסומות חדשות וגם אחת שיורדת על המתחרים. אמש דיווחנו על כך שמערכת ההפעלה והפיצ'רים השונים "זוללים" לא מעט נפח באחסון הפנימי, מה שמשאיר למשתמש כ-8.5 ג'יגה מתוך גרסת ה-16 ג'יגה, ולכך סמסונג גם הגיבה.

בקרוב נעלה את הרשמים הראשונים מאירוע ההכרזה בישראל וגם את הביקורת המלאה.