סמסונג (Samsung) ישראל השיקה היום (א') באופן רשמי בישראל את מחשב האולטרא-בוק החדש שלה. מדובר ב-Ultra 530U3, מחשב מסדרה 5 שמצויד במסך 13.3 אינץ' ועומד בדרישות המקור של אינטל (Intel) למחשב אולטרא-בוק – כונן SSD בלבד בנפח של 128 או 256 ג'יגה-בייט, זיכרון 4 ג'יגה-בייט, סוללה שאמורה להספיק לעבודה רציפה של כ-6.5 שעות, משקל נמוך במיוחד של 1.42 קילוגרם ועובי של 14.9 מ"מ.

מחשב זה, שמבוסס על מעבדי Core i5 של אינטל, יימכר במחיר בסיסי של 5,699 ש"ח כשבהמשך השנה אמורה החברה להוסיף לו עוד מספר אפשרויות ודגמים. כך למשל ניתן יהיה לרכוש את המחשב עם מסך ה-13.3 אינץ' עם תוספת של כונן קשיח מכני, מעבר לכונן ה-SSD, בנפחים של 500 ג'יגה בייט. בנוסף, מה שלפי ברק פלצ'י, מנהל השיווק של סמסונג בישראל, הוא פרט מבדל של המחשב הזה של סמסונג לעומת מה שמוצע בידי חברות אחרות, ניתן יהיה להרחיב את זיכרון ה-RAM של המחשב ל-8 ג'יגה בייט. תוספת של כונן קשיח תוסיף למחשב עובי, 17.6 מ"מ, ומשקל, 1.45 ק"ג.

הדגם הבא, 530U4, שיגיע בהמשך השנה, מבוסס על מסך 14 אינץ'. מעבר לגודלו של המסך גם ההרחבות שלו יהיו משמעותיות יותר: אפשרות לכונן אופטי, אפשרות לכרטיס תצוגה חזק מבית Nvidia עם 1 ג'יגה-בייט זיכרון בלעדי, וכונן קשיח מכני בנפח של 1 טרה-בייט. מחשב זה יהיה בעובי של 20.9 מ"מ, ומשקלו ינוע בין 1.79 ל-1.84 ק"ג.

מחשבי האולטרא-בוק מסדרה 5 יציעו, בהתאם לתקן של אינטל, זמן התעוררות משינה של 2 שניות בלבד, וזמן עלייה של 11.2 שניות במחשב שמבוסס על SDD ו-16.7 שניות במחשב עם HDD.

המכסה והציפוי העליון של לוח המקשים במחשבי האולטרא-בוק של סמסונג, כמו במקרה של המתחרים, מיוצרים מאלומיניום ואילו החלק התחתון מפיברגלס כדי לשמור על משקל מחשב נמוך. המסך מציע בהירות יחסית גבוהה, 300 ניט, כדי לאפשר עבודה גם בתנאי שמש, והוא מציע הגנה נגד השתקפויות, כשלדברי החברה מדובר בתכונה שמטרתה לשמור על העיניים מפני עייפות מוגברת.

פלא'צי ציין בנוסף כי טכנולוגיה מיוחדת שמשולבת במחשבים מאפשרת לסוללה להחזיק מעמד ברמת איכות של עד 70% למשך שלוש שנים, כ-1,500 מחזורי טעינה, לעומת כ-500 מחזורי טעינה בסוללה רגילה שמביאים לכ-20% איכות לאחר כשנה וחצי של שימוש.

השקת מחשב האולטרא-בוק מבוצעת בישראל במקביל מהלך אותו מכנסים בחברה "מחשב אולטרא לכל אחד". לצד המחשב מסדרה 5 יימכרו מחשב ה-900X3A מסדרה 9, שכבר נמצא בשוק מזה שנה, אבל במחיר נוח יחסית של 7,199 ש"ח – מחשב שמיועד לקצה העליון של השוק – וכן מחשב יחסית חדש מסדרה 3, ה-NP350U2A שיימכר במחיר של 3,699 ש"ח והוא מיועד לקצה התחתון של המחשבים הקלים. ה-NP350U2A אינו נחשב כמחשב אולטרא-בוק, אלא אולטרא בלבד, מכיוון שהוא מצויד רק בכונן קשיח מכני. הוא מגיע עם מסך 12.5 אינץ', שוקל 1.35 בלבד, מציע מכסים במספר צבעים, וכן מציע עד 7 שעות עבודה לצד זמני הדלקות והתעוררות מהירים.

המהלך הזה, מחשב אולטרא שמתאים לכל אחד, אמור לפי סמסונג ישראל להוביל אותה לצמרת. "למדנו רבות מסמסונג העולמית על מצוינות ומחויבות ללקוחות וכיצד להטמיע את זה בשוק הישראלי, והשוק הישראלי מצביע עבורנו ברגליים", אמר רפי חיון הבעלים והמנכ"ל של חיון, המפיצה הרשמית של מחשבי סמסונג בישראל. "המטרה שלנו להיות במקום הראשון בשירות, בטיב המוצר ובאיכות, והכי חשוב, להבין את הצרכים של הצרכן הישראלי ולהסתכל על העתיד, וכשאתם רואים את המוצרים החדשים, אתם מבינים שזה ליין מרשים. אם בשנה שעברה הגענו כמו שצפינו ל-10% מהשוק, שזה חסר תקדים בשוק שלנו, השנה אנו רוצים לעלות עוד יותר את נתח השוק שלנו עד כדי 20% מכלל הניידים בשוק, ובמיוחד להתחזק בשוק ה-B2B. נשים דגש על שירות כדי לשמור על הסטנדרט הגבוה שקבענו לעצמנו".

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il