סמסונג (Samsung) ממשיכה לפנות לעבר כל שוק פוטנציאלי אפשרי. לאחר שבמהלך מחצית השנה שעברה השיקה היצרניות הקוריאנית את סדרת מכשירי האלפא (Alpha), ומוקדם יותר החודש את סדרת מכשירי ה-E, מגיעה תורה של סדרה נוספת – והפעם זוהי סדרת ה-Galaxy J.

החבר הראשון בסדרה החדשה הוא ה-J1. מפרטו של הטלפון הזה צנוע למדי: המסך הוא בגודל של 4.3 אינץ' ברזולוציה של 800X480 פיקסלים, המערכת-על-שבב כפולת ליבה במהירות שעון של 1.2GHz לכל ליבה, הוא מצויד ב-512 מגה-בייט זיכרון עבודה ו-4 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי הניתן להרחבה עם כרטיס זיכרון. בנוסף לכך, בעלי המכשיר החדש ייהנו ממצלמה באבחנה של 5 מגה-פיקסל עם תאורת LED יחידה ומצלמה קדמית באבחנה של 2 מגה-פיקסל. בנוסף מציע המכשיר תמיכה בכרטיס SIM כפול, סוללה נשלפת בנפח של 1850mAh, וכל זה מעל אנדרואיד (Android) בגרסת KitKat 4.4. המכשיר ישקול 122 גרם בלבד ועוביו יהיה 8.9 מ"מ, והוא ישווק ב-3 צבעים: כחול, שחור ולבן.

בצד התוכנה, המכשיר מתהדר בפונקציה בשם Palm Selfie ועל פי טענותיה של סמסונג היא מאפשרת לזהות את תנועת היד של המשתמש כדי שניתן יהיה לצלם בהינף יד בלבד. בנוסף, ה-J1 מציע פונקציה בשם Tap to Take Pics המאפשרת למשתמש לצלם תמונות על ידי הקשה בכל מקום על המסך. המערכת כוללת גם מצב חיסכון חסכון בסוללה של סמסונג, Ultra Power Saving Mode.

חשוב לציין כי המכשיר מופיע באתר של סמסונג מלזיה בלבד, והיעדר כתבה עיתונאית המודיעה על השקתו של המכשיר מוכיחה כי כרגע ה-J1 לא יושק במדינות אחרות, לפחות כרגע.