סמסונג, משווקת טלוויזיות ה-UHD המובילה בעולם, ו-Vonetize, חברת הטכנולוגיה והתוכן המובילה בשוק הטלויזיות החכמות, חתמו הבוקר ניסוי מוצלח בהזרמת תכני וידאו ברזולוציה הגבוהה ביותר הקיימת כיום בשוק המסחרי-4K. מדובר בפריצת דרך המאפשרת צריכת תוכן באיכות הגבוהה פי 4 מאיכות Full HD. כל זאת באמצעות חיבור אינטרנט ביתי.

אביב הוד, מנהל התוכן של סמסונג בישראל: "אנחנו שמחים לראות שהכלים הקיימים בידינו כבר היום, בהם הטלוויזיות החכמות של סמסונג בשילוב היכולות הטכנולוגיות והשרתים של חברת Vonetize, שותף התוכן המוביל שלנו, מאפשרים להזרים תכני UHD אל בית הלקוח בשירות הבלעדי לכל המוצרים החכמים שלנו בישראל – טלוויזיות, סמארטפונים, טאבלטים ועוד: SmartVOD.
המטרה של הניסוי והתהליכים הבאים שיתבצעו בתעשייה היא להדק את התקן החדש ולנצל בצורה החכמה ביותר את רוחב הפס – הן בצד הגוף המשדר, הן בצד התשתיות והן בצד הלקוח. שיתופי פעולה עם חברות תשתית וספקיות אינטרנט הם כמעט חלק בלתי נפרד. כך, שוב אנו רואים כיצד השילוב בין מכשירים חדשים, תוכן איכותי ותשתיות משופרות יכול להביא אל בית הלקוח את התוכן הטוב ביותר באיכות הגבוהה ביותר. למעשה כל שרשרת המזון הטלוויזיונית נעה כאן צעד נוסף קדימה כדי לאפשר לצרכנים ליהנות מטלוויזיה איכותית במיוחד״.

קרא עוד:  שירות ההזרמה של דיסני יושק בנובמבר, יתחרה בנטפליקס בתוכן וגם במחיר

ניסויים בשידור סטרימינג באיכות UHD נערכו ברחבי העולם, אך עד כה הטכנולוגיה לא עברה לשלב המסחרי. הניסוי הישראלי בוצע באמצעות אפליקציה ייעודית לטלוויזיות החכמות של סמסונג, הכוללות את שירות התכנים הבלעדי למכשירים החכמים של סמסונג בישראל – SmartVOD. הניסוי כלל הזרמת סרטון ברזולוציה אולטרה גבוהה הישר אל מעבדת הטלוויזיות החכמות של סמסונג בפארק התעשייה ביקום – לטלוויזיית UHD קעורה מהסדרה החדשה שתגיע לישראל עוד השנה. האפליקציה הייעודית לשידור וידיאו 4K צפויה להיות מוכנה לקהל הישראלי בתוך כחודשיים.

בין תכני ה-UHD הקיימים או מצולמים כיום נמצא גם הסרט הבא בסדרת ״רובוטריקים״ ואף העונה השנייה של ״בית הקלפים״ שהפיקה נטפליקס. החברה האמריקנית מתעתדת לצלם את ההפקות הבאות שלה בטכנולוגיה עילית זו, והיא אף ערכה ניסויים בשידור סטרימינג באיכות 4K.
נועם יוספידיס, מנכ"ל חברת Vonetize: "אנחנו שמחים להיות חלק ממהפכת הווידאו החדשה ולהיות הראשונים שמזרימים תוכן UHD ישירות לבתי הלקוחות. היום הוכחנו סופית כי ניתן להגיע על גבי תשתית אינטרנט רגילה לאיכויות ווידאו ללא תחרות. "

הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.