היום נערך מפגש עיתונות של קבוצת סאני תקשורת, יבואנית סמסונג בישראל. המפגש נפתח בהבאת תודה לחברת אפל למכשיר האייפון אשר יצר את קטגוריית המכשירים הסלולריים מבוססי המגע.

סמסונג צפויה להציג 12 מכשירי מגע חדשים עד סוף השנה, ולטענתה, כיום מכשירי המגע שלה מאוד פופולרים בארצנו הקטנה (אולי בגלל שיש בארץ רק שתי חברות של מכשירי מגע שהן לא סמסונג?). החברה צופה שעד סוף שנת 2009 כל מכשיר שלישי שימכר בארץ יהיה מכשיר מגע, כאשר בעולם 7% מכלל המכשירים יהיו מכשירי מגע.

סמסונג מתגאה בעצם זה שהיא מפתחת על 4 מערכות הפעלה שונות כגון: Symbian OS, Android, Windows Mobile, Samsung OS ובכך מאפשרת לכל לקוח לבחור במערכת האהובה עליו. כיום מכשירי מגע נמכרים בטווח מחירים של בין 29 שקלים בחודש לבין 89 שקלים בחודש, סמסונג צופה שעד סוף השנה נראה מכשירי מגע בעלות של 0 שקלים לחודש.

סמסונג הודיעה שיוקם אתר של Wigets בעברית להורדה לרוב מכשיריה ובנוסף נמסר שהיא עובדת על ממשק לאוכלוסייה המבוגרת יותר כדי שזאת תוכל להשתמש ביתר קלות במכשיר המגע של החברה.

מכשירי החברה כגון Omnia Pro ו Omnia 2 ימכרו בעולם עם המערכת ההפעלה Windows Mobile בגירסא 6.1 ואולם בארץ המכשירים יושקו עם מערכת ההפעלה בגירסא 6.5 (הגירסא החדשה). מכשירים אלו לא צפויים להגיע אלינו לפני ספטמבר שכן רק בספטמבר יוצאת Windows Mobile 6.5. מכשיר הסמסונג Galaxy צפוי להיות המכשיר הראשון בארץ שיגיע עם מערכת ההפעלה Android של גוגל.

בימים הקרובים נפרסם את המכשירים שהוצגו במפגש ונכלול תמונות, מפרט ווידאו.

עדכונים בנושא:

ביקורת סלולר Samsung Galaxy i7500 בסקירה מלאה עם וידאו מפורט

Samsung Omnia II הושק, בקרוב בישראל (וידאו בפנים)

Samsung Omnia Pro עם WM 6.5 יושק בארץ

Samsung Galaxy הוא האנדרויד הראשון בארץ?

סיקור שטח: Samsung Beat DJ ברשת סלקום


השקות צפויות למכשירי סמסונג

הודעה לעיתונות

סמסונג סלולר מובילה את מכירות מכשירי המגע בישראל עם נתח שוק של 64% מהמכשירים, כך על פי סקר של מחברת מרקט ווטש שנערך לפני כשבוע.  כך מסרו היום אילן בן דב, יו"ר סאני אלקטרוניקה  ודוידי פיאמנטה, מנכ"ל סאני תקשורת יבואנית  סמסונג סלולר. השניים הציגו את אסטרטגיית החברה לשנת 2009 המתמקדת במכשירי מגע.

על-פי תוכניות החברה עד סוף שנת 2009 תשלים סמסונג סלולר השקה של 12 מכשירי מגע, מהם שישה מכשירים בסגמנטים שונים ושישה מכשירי מגע חכמים. לדברי אילן בן דב, סמסונג סלולר העולמית רואה במכשירי מגע מנוע צמיחה מרכזי ותמשיך להשקיע בקטגוריה זו בשנים הקרובות. בן דב: "בישראל אנו נוקטים באסטרטגיה דומה ואנו נמשיך להיות החברה המובילה בקטגוריית מכשירי המגע. לפני כמעט שנתיים קיבלנו החלטה למקד את מרבית המאמצים השיווקיים והמכירתיים שלנו בקטגוריית מכשירי המגע, משום שהנחנו שהישראלים ימהרו לאמץ טכנולוגיה חדשנית וידידותית – ואני שמח לגלות שהצלחנו בגדול".

על פי חברת המחקר והמידע השיווקי "גרטנר", מאז תחילת 2009 נמכרו בעולם יותר מ-269 מיליון מכשירים סלולריים, כשהמגמה המובילה היא גידול במכירת מכשירי מגע ובייצור גדל של מכשירי מגע מצד היצרניות. על פי חברת Strategy Analytics כבר בשנת 2009 יימכרו בעולם 90 מיליון מכשירי מגע המהווים כ-7% מכלל המכשירים.

לדברי דוידי פיאמנטה, בישראל מסתמנת מגמה דומה ואף בעוצמה גדולה יותר כאשר אחד מכל שלושה מכשירים חדשים הנמכרים הוא מכשיר מגע.

פיאמנטה: "האסטרטגיה השיווקית של סאני תקשורת חופפת לזו של סמסונג העולמית והיא מתמקדת בהיבט של הצרכן ושל המפעילות הסלולריות כאחד. מבחינת הצרכן, אנו מקפידים על טכנולוגיה מתקדמת, נוחות שימוש וחוויית מולטימדיה באמצעות מסכים גדולים יותר ומצלמות משוכללות יותר עם רזולוציה של 8 ו-12 מגה פיקסל. מבחינת המפעילים הסלולריים  מכשירי סמסונג ייצרו ARPU גבוה יותר ותכנים מבוססי מפעיל באמצעות אפליקציות ווידג'טים המפותחים בארץ. השנה נראה מכשירי מגע המבוססים על מערכות הפעלה מכל הסוגים: ,Samsung OS  Windows Mobile, Symbian,  וכמובן מכשיר האנדרואיד הראשון שיושק  בחודשים הקרובים.