סמסונג (Samsung) מתכננת לשלב במכשירי הטלפונים שלה מעבדים המוקדשים לחישובי אינטליגנציה מלאכותית (AI) בטווח השנים הקרובות, כך לפי דיווח של The Korean Herald. החברה כבר החלה במחקר ופיתוח של מעבדים אלו, וצפויה להשלים את הפרויקט בתוך כשלוש שנים.

בכך מנסה סמסונג ליישר קו עם כמה ממתחרותיה, הבולטת שבהן היא כמובן אפל (Apple) שכבר הכריזה כי תשלב מעבדי AI ייעודיים במכשירי האייפון 8 והאייפון X. גם היצרנית הסינית וואווי (Huawei) הכריזה כי בכוונתה לשלב תכונות AI ייחודיות במעבדי Kirin 970 שישולבו במכשיריה העתידיים.

גם כיום כוללים שבבי ה-Exynos של סמסונג רכיבים מסוימים המטפלים באפליקציות AI, כגון "ביקסבי" – העוזר הדיגיטלי המוטמע במכשירי Galaxy S8 ו-Note 8. אולם כיום, רוב חישובי האינטליגנציה המלאכותית מתבצעים על שרתים מרוחקים, כך שהמשתמש נאלץ להמתין לתשובה. בעתיד, כך מקווים בסמסונג, ניתן יהיה לספק תוצאות מיידיות בחישוב שיעשה כולו על המכשיר עצמו.

יתרון נוספים לשימוש במעבדי AI ייעודיים הוא חיסכון באנרגיה, שכן מעבדים אלו יעילים יותר בחישובים מסוג זה לעומת המעבד הראשי של המכשיר. ואולם כאמור, לעת עתה יכולה אפל להתהדר ביתרון תחרותי בלעדי בתחום זה, שכן תכניות הפיתוח של סמסונג אינן צפויות להביא ליצירתו של מוצר מוגמר בטווח השנה הקרובה.