עם השקת מכשירי ה-Galaxy S7, סמסונג העניקה גישה לשימוש בפלטפורמת וולקן (Vulkan), ממשק תוכנה (API) חוצה-פלטפורמות המעניק למפתחים גישת Low-level למעבד הגרפי. השימוש בוולקן מאפשר לשפר ביצועים וחיי סוללה אך עד כמה השינוי מורגש? וובכן בכנס המפתחים השנתי שערכה סמסונג (Samsung) הוצג כיצד השימוש בוולקן עם מעטפת ה-TouchWiz מביא לעליה בביצועים לצד חיסכון בצרכית החשמל.

האתר Android Central דיווח מתוך מצגת שהוצגה בכנס אשר בה ניתן לראות את החיסכון בצריכת החשמל בעת שימוש בגרסה ניסיונית של מעטפת ה-TouchWiz אשר עושה שימוש בוולקן בהשוואה לגרסה הנוכחית אשר עושה שימוש בממשק התוכנה GL-ES. על-פי סמסונג ישנו חיסכון בצריכת סוללה של 6.40 אחוז בעת מעבר בין המסכים השונים וחיסכון של 5.76 אחוז בעת פתיחת מגירת היישומים. חיסכון שלבדו נראה זניח, אך פעולות אלו מבוצעות לעיתים תכופות ועל-פי סמסונג סך החיסכון בחיי הסוללה, בעת בדיקה על מכשיר עם סוללת 3600mAh, האריך את זמן השימוש במכשיר בעוד 40 דקות. חשוב לציין כי בסמסונג ציינו כי לא כל המעטפת עושה שימוש בממשק התוכנה החדש, כך שלבטח ישנן עוד מקומות אותן ניתן למטב בעזרת הפלטפורמה ולהגדיל את זמן הסוללה עוד יותר.

משמח לראות שלא רק משחקים ויישומים כבדים מבחינה גרפית ירוויחו עקב מהעבר לשימוש בוולקן וכי גם יישומים פשוטים יותר כמו מעטפת המכשיר זוכה לשיפורים בעקבות ממשק התוכנה החדש. גם גוגל בוחנת את השימוש בוולקן עם גרסת המפתחים של Android N ואילו לאפל (Apple) ישנו את ממשק התוכנה מטאל (Metal), אותו החברה הציעה למפתחים מאז 2015.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.