מספר חודשים לאחר שכנכסה לתחום המציאות הרבודה והציגה את משקפי משקפי ה-Gear VR במסגרת כנס ה-IFA 2014, היא משיקה כעת אותן לרכישה בתג מחיר מעט מפתה של 199 דולרים.

באופן די מפתיע יש לומר, המשקפיים זמינות ישירות להזמנה ורכישה ישירות דרך החנות המקוונת של החברה, וטרם ידוע האם הן צפויות לעלות על מדפי החנויות בקרוב והאם יוצעו כאביזר משלים למכשיר הנוט עליו הן מתבססות.

המשקפיים, שפותחו בעזרת שיתוף פעולה של סמסונג וחברת Oculus VR שנרכשה לאחרונה על-ידי פייסבוק ומתמחה בתחום המציאות הרבודה, מהוות למעשה חלק בלתי נפרד ממכשיר הנוט 4 שהושק לא מזמן, ואינן יכולות לפעול בלעדיו. למעשה, המשקפיים בנויות ונראות כמשקפי צלילה בעלי עדשות רחבות במיוחד על מנת להרכיב עליהן את מכשיר הנוט, כאשר אלו מקרינים את מסך המכשיר ישירות על עדשות המשקפיים בעזרת התקן הבלוטות' ומקנות למשתמש מעין תחושה תלת-מימדית. בניגוד למשקפיים אחרים בתחום, כדוגמת משקפי ה-Google Glass, ה-Gear VR אינן מתבססות על רכיב חומרתי כלשהוא ומהוות למעשה כמתקן גישור בלבד.

בדומה לטלפונים החכמים, לחצני השליטה על המשקפיים ממוקמות בצידן הימני של העדשות, ומאפשרות למשתמש לשלוט בהן בעזרת מחוות פשוטות והחלקות מצד לצד. עם זאת, ראוי לציין כי הרזולוצייה במשקפיים נמוכה יותר ממכשיר הנוט 4 ומסתפקים באיכות Full HD רגילה (1920X1080), וזאת על מנת להציג איכות חדה ככל האפשר. בנוסף, למשקפיים קיימת חנות וירטואלית ייחודית, דרכה ניתן להוריד אפלקציות ומשחקים שפותחו במיוחד עבורן.