סמסונג (Samsung) לא נחה לרגע על זרי הדפנה שלה. אחרי שחגגה ברוב הדר ופאר גרנדיוזי את השקת ה-Galaxy SIV, מכשיר הדגל החדש שלה, מיהרה החברה להכריז כי ברבעון השלישי של השנה היא מתכוונת לשחרר מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה טיזן (Tizen) לשוק הנמוך אבל לא רק. טיזן היא מערכת ההפעלה שמפותחת על ידי סמסונג עם אינטל (Intel) וחברות אחרות. טיזן תשולב במקום באדה (Bada) בטלפונים המיועדים לשוק הנמוך, מערכת ההפעלה שהחברה עצמה פיתחה.

"אנחנו בתהליכים של מיזוג בין טיזן לבאדה. אתם ככל הנראה תראו מכשירם מבוססי טיזן מבית סמסונג ברבעון השלישי של השנה הנוכחית", אמר ג'יי קיי שין, המנכ"ל המשותף וראש יחידת העסקים הניידים בחברה.

המיזוג של באדה בטיזן יבוא לידי ביטוי בכך שמערכת ההפעלה הזו תתמוך ביישומים שנכתבו בערכת כלי התוכנה של באדה, כולל תמיכה לאחור ביישומים שנכתבו בעבר בבאדה. מפתחי תוכנה שכבר ייצרו יישומים עבור באדה יוכלו להמשיך ולהשתמש באותם כלים, ממשקי תוכנה וערכות פיתוח, תוך ניצול התכונות המתקדמות יותר של טיזן, וזאת כדי לסייע במעבר מהיר.

טיזן היא מערכת הפעלה שמשלבת טכנולוגיות מ-LiMo ו-Linux Foundation עם תוספת סביבת פיתוח מבוססת על סטנדרטים פותחים של HTML 5 ו-WAC. פיתוי עבור טיזן מאפשר יישומים שמתאימים לארכיטקטורות שונות, החל מטלפונים וטאבלטים עד מחשבים ניידים, טלוויזיות חכמות ואפילו מערכות בידור לרכב.

ומה לגבי מכשירים? בסמסונג אומרים כי המערכת תשמש אותם גם למגוון גדול של מכשירים, בין אם אלו המכשירים הפשוטים ואף גם למכשירים הגבוהים אשר יתחרו גם באנדרואיד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.