סמסונג ביססה את עצמה חזק מאוד בשוק הסמארטפונים עם שורה של מכשירים מצליחים למיניהם כגון הגלקסי שזכה להצלחה אדירה ברחבי אירופה, וכמובן יורשו  המצוין הגלקסי אס 2, ועוד לא הזכרנו מילה על ההכרזות המעניינות בחודש החולף. למרות זאת, נוספת לה שמועה נוספת על כך שהחברה מתעניינת במערכת ה-Meego , פלטפורמה שפיתחה נוקיה ואינטל. כן אותה מערכת שלפני זמן קצר אותה נוקיה הודיעה שהיא זונחת אותה לטובת מכשירים מבוססים ווינדוס פון 7 של מיקרוסופט, ושבוע לאחר שאינטל הודיעה שהיא מפסיקה את פיתוחה.

לפי הבלוג הגרמני NetBookNews, סמסונג התעניינה ברכישת  מערכת ההפעלה אשר מפותחת בקוד הפתוח על בסיס לינוקס, אותה הציגו לנו אינטל ונוקיה בפברואר 2010. ואם כל זה לא מספיק, נזרקה לה עוד אבן למדורה כאשר Digitimes  פירסמו שאינטל מפסיקה את הפיתוח של הפלטפורמה עקב חוסר עניין של הציבור.

ועכשיו לשאלת המיליון, מדוע צריכה הענקית הקוריאנית להיכנס לסיפור הזה? ובכן אין עדיין תשובות ברורות אך דבר אחד ניתן להסיק – בחודש אוגוסט האחרון כאשר גוגל הודיעו שהם רכשו את חטיבת מוטורולה מובילטי ( לא בטוח שצעד זה היה רק לצורך שריון פטנטים מול אפל), מה  שגרם ליצרניות הסלולר להזיע למרות שכולם "קיבלו" בהבנה את המהלך. ובכל זאת יש לציין כי שבוע שעבר הודיעה סמסונג כי אין בכוונתה לרכוש את WebOS של HP וכי היא השקיעה המון זמן ומשאבים בפיתוח מכשירי אנדרואיד ו- Bada, מערכת הפעלה שסמסונג פיתחה בעצמה עבור מכשירי ה-Wave שהיא מייצרת. (מקור)

קרא עוד:  אנדרואיד 10 הגיעה למשתמשי Galaxy S10 בישראל

עדכון: סמסונג אומרת כי היא לא יכולה לרכוש מערכת שהיא בקוד פתוח.

כתב: תומר צרפתי

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.