סמסונג (Samsung) חשפה את המערכת על שבב החדשה שלה, Exynos 9820. זו תהיה המערכת על שבב אותה היא אמורה לשבץ בטלפוני הדגל שלה בשנה הקרובה: החל ב-Galaxy S10 דרך ה-Galaxy Note 10 ועד הטלפון המתקפל שלה. החברה כנראה תציע טלפונים גם עם הדור הבא של Snapdragon, אבל רוב המכשירים יוצעו עם המערכת החדשה שהיא הציגה.

להבדיל ממתחרותיה, סמסונג תייצר את Exynos 9820 בתהליך ייצור ייחודי משלה בגודל של 8 ננו-מטר, והוא יציע לפי החברה צריכת כוח נמוכה בכ-10% לעומת הדור הקודם. המערכת החדשה מכילה לראשונה אצל סמסונג שבב NPU ייעודי לחישובים המבוססים על עיבוד עצבי ולתרחישי לימוד מכונה. השבב המסוים הזה, טוענת סמסונג, יציע מהירות ביצוע גדולה פי 7 לעומת החישובים העצביים ב-Exynos 9810.

המערכת על שבב תכיל 8 ליבות עיבוד. שתי הליבות החזקות הן ליבות דור רביעי למעבדים הקניינים של סמסונג. השכבה השנייה תציע שתי ליבות Cortex-A75 והשלישית, למשימות השכיחות, מבוססת על ארבע ליבות Cortex-A55. המערכת תומכת ברזולוציה מרבית של 4K UHD, או 4096×2160 פיקסלים, ועם אפשרות גם לרזולוציית WQUXGA, או 3840×2400 פיקסלים. מבחינת מצלמות תומכת המערכת במצלמה יחידה מקדימה/מאחור עם חיישן בגודל מרבי של 22 מגה-פיקסל, כשמאחור ניתן לבחור בתצורה של שתי מצלמות בגודל של 16 מגה-פיקסל האחת, ויכולת צילום ב-8K בקצב של 30 פריימים/לשנייה או 4K בקצב של 150 פריימים/לשנייה.

קרא עוד:  מסתמן: מכשירי הביניים הבאים של סמסונג ייראו כמו היקרים

מעבר לכך המערכת החדשה מציגה שיפור בשבב התצוגה ל-ARM Mali G76 בתצורה של 12 ליבותף וכן מודם LTE שתומך במהירות הורדה מרבית של 2 גיגה-ביט/לשנייה ומהירות העלאה מרבית של 316 מגה-ביט/לשנייה.

"יכולות הבינה המלאכותית של Exynos 9820 יספקו ממד חדש של ביצועים במכשירים החכמים יחד עם ה-NPU המשולב, הליבות הקנייניות מהדור הרביעי, מודם ה-LTE שתומך במהירות גלישה של 2 גיגה-ביט/לשנייה וביצועי מולטימדיה משופרים", אמר בן חור, סגן נשיא לשיווק מערכות LSI בחברה עם ההכרזה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.