הענקית מקוריאה צפויה להציג, החל מתחילת השנה הבאה, מערכת תשלומים ניידת למכשירים החדשים שיושקו בשנת 2015, אולם טרם ידוע בדיוק באילו מכשירים מדובר וייתכן שלא רק במכשירים אותם היא מייצרת.

אולי כחלק מהרצון להתחרות ולתת מענה לחברה מקופרטינו שהציגה את מערכת התשלומים הניידת, Apple Pay, עם הכרזתם של צמד מכשירי האייפונים החדשים ושעון ה-Apple Watch החדש, צפוייה סמסונג להשיק שרות תשלומים נייד שלהבדיל מהשרות המדובר של אפל, יתבצע בזכות שיתוף הפעולה שנרקם בינה לבין חברת סטארטאפ looppay השוכנת בארה"ב, שפועלת מזה מספר שנים.

הדיווח, שמגיע מסוכנות ידיעות בדרום קוריאה, מרמז כי סמסונג כבר בדרך לחתום על חוזה תשלומים עם מספר חברות גדולות בתחום, אך טרם נמסר מי אלו. בנוסף, השירות החדש ישולב כאמור לא רק במכשירים מתוצרתה של סמסונג אלא גם במכשירים של יצרניות אחרות, אך בניגוד ל-Apple Pay, המערכת לא תתבסס על חיישן ה-NFC אלא על כרטיס האשראי של המשתמש שיחובר דרך אפליקציה למכשיר החכם.

שירות התשלומים הנייד אותה הציגה אפל לא מכבר, הוא שרות המתבסס על טכנולוגיית תשלומים ניידת בדומה ל-Google Wallat של גוגל. השירות מאפשר, בין היתר, רכישה של מוצרים בחנויות מסוימות על ידי הצמדת המכשיר אל אמצעי התשלום הייעודי לכך ונגיעה בחיישן ה-Touch ID לזיהוי.

קרא עוד:  סמסונג: עוברים לייצור ב-5nm בדור הבא של המעבדים

לפי שעה שרות ה-Apple Pay זמין ברחבי ארה"ב בלבד וטרם ידוע מתי משתמשי האייפון בארץ יוכלו לנצלו אם בכלל – דבר שסביר להניח שיקרה גם עם שרות התשלומים החדש של סמסונג.