חברת סמסונג אלקטרוניקס ישראל, נותנת החסות הראשית בארוע הספורט והלייפסטייל הגדול בישראל, משיקה לרגל מרתון סמסונג תל-אביב 2015  מתחם המוקדש לאחריות הקהילתית שמטרתו עידוד ציבור המבקרים לעשות משהו קטן וטוב למען האחר וחיזוק הערבות ההדדית בקהילה.

"הקמנו מתחם המוקדש כולו לנושא האחריות הקהילתית של סמסונג דווקא כחלק מארועי מרתון סמסונג תל-אביב בשל הקשר ההדוק שאנו רואים בין פעילות ספורטיבית לאחריות קהילתית. ציינה אנה ליפניק לוי, המנהלת את תחום האחריות התאגידית בחברה.

במרתון סמסונג 2014 השקנו את פעילות " תעביר את זה הלאה", פעילות איסוף בגדים חמים מהרצים על נקודת הזינוק, ותרומת הבגדים לנזקקים דרך עמותות הפועלות בקהילות השונות. ההיענות היתה כל כך גבוהה והתגובות כה נלהבות שהחלטנו השנה להרחיב את הרעיון להעביר הלאה מעשים טובים לקהילה או לאנשים אהובים, ובכך לעודד ערבות הדדית בין אנשים".

במרכז המתחם עומדת חנות המעשים הטובים, ובה כל מבקר מוזמן "לקנות" מתנה באמצעות הבטחה למעשה טוב שיבחר לעשות לאדם אהוב או למען הקהילה". ציינה ליפניק-לוי . "את הפעילות בחרנו לקיים עם ארגון "לתת", המסייע לאוכלוסיות במצוקה וחורט על דגלו את נושא הנתינה והערבות ההדדית ואנו גאים בשותפות שנרקמת ביננו משנה לשנה".

מנכ"ל ארגון "לתת", ערן וינטרוב: "מה שיפה במעשה טוב, הוא שכל אחד יכול לעשות כזה, בהתאם לרצונו ויכולתו, ולגרום טוב לסביבה ולעצמו. הקונספט של סמסונג, שהאחריות החברתית היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית שלה, לקבל מתנה "ולשלם" תמורתה במעשה טוב, ממחיש היטב את מעגל הנתינה: סמסונג תורמת, אלפי אזרחים מקבלים מתנה, נותנים מעצמם לאלה שזקוקים לכך באמת – ניצולי שואה, ילדים בסיכון ומשפחות באי ביטחון תזונתי ומקבלים שוב – הרגשה טובה וסיפוק כתוצאה מהעשייה למען מישהו אחר. בתוך מציאות קשה של מצוקה כלכלית ועוני, יש בידיים שלנו כוח רב – לאמץ ערכים בסיסיים של ערבות הדדית ונתינה, לעשות טוב באמצעות מעשה אחד קטן ולתרום ליצירת חברה צודקת וטובה יותר.

קרא עוד:  סמסונג הציגה את Galaxy A2 Core לשוק הכניסה

פעילויות התרומה לקהילה של סמסונג

בנוסף לחנות המעשים הטובים, תציג סמסונג את נושאי הליבה בהם עוסקת בתחום האחריות התאגידית בשנים האחרונות בישראל. הפעילות בה אנו ממוקדים נעה סביב נושאי החינוך והרפואה כאשר תשומת ליבנו נתונה במיוחד לילדים ובני נוער", אומרת ליפניק-לוי."סמסונג מעוררת השראה ומעצבת את העתיד באמצעות רעיונות מהפכניים וטכנלוגיות פורצות דרך במגוון רחב של תחומים. טכנולוגיות אלו מעניקות לאנשים ברחבי העולם את הכח להתנסות בחוויות חדשות, להעשיר את חייהם לשגשג ולצמוח.כחברה גלובלית אנו מודעים לנושאים העומדים על סדר היום העולמי והמקומי, ולכן אנו מחויבים לחברה הישראלית, והיכן שנוכל לתרום באופן משמעותי בתחומי החינוך והרפואה נעשה זאת מכל הלב".

מכשור רפואי מציל חיים

סמסונג ישראל מנהלת פרויקט רחב של תרומת מכשור וציוד רפואי מציל חיים למגוון מרפאות הממוקמות בישובים מרוחקים בישראל. המכשירים הרפואיים הייחודיים מאפשרים לערוך בדיקות ספירת דם, כימיה וסממני לב במהירות גבוהה יותר מהמקובלת היום במערכת הבריאות. בדיקות אלו מקלות על החולים, אך יותר מכך – מאפשרות לנתח רפואית מהר יותר ולטפל מהר יותר בחולים. האפשרות לקיים בדיקות מדויקות במהירויות כאלו עשויות להיות לא פעם קריטיות ואף מצילות חיים.

הכיתות החכמות

בסמסונג משקיעים רבות ביצירת חברה המאפשרת לדורות הבאים להגיע להישגים, לממש את רצונותיהם ושאיפותיהם ולעצב את עתידם באמצעות הקמת תשתיות טכנולוגיות מתקדמות. סמסונג ישראל הקימה פרויקטים המיושמים במסגרות חינוכיות שונות כגון מוסדות חינוך ופנימיות נוער, ומאפשרים לנהל שיעורים יצירתיים ומגוון סוגי אינטראקציה בין המורה לתלמידים באמצעות המכשור המתקדם.

קרא עוד:  אופס: סורק טביעות האצבע ב-Galaxy S10 לא ממש מאובטח

פרויקט הכיתה החכמה משמש פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת למגוון שיעורים והדרכות לילדים. נדבך נוסף במסגרת זו הינו פרויקט "ספריית החלומות" לילדים, המיושם בבתי חולים במחלקות הילדים בנוסף לפלטפורמה הטכנולוגית, הוא מכיל מגוון תכנים לילדים כגון ספרים ואפליקציות משחק חינוכיות.

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.