במהלך ארוע ה-Unpacked 5 אמש, בו חשפה סמסונג את מכשיר הדגל הבא שלה לשנה הקרובה, הוכרזה גם רצועה ספורטיבית חכמה, המצטרפת למעשה לקולקציית פריטי הלבוש החכמים אותם חשפה החברה- שעון ה-Gear 2 ושעון ה-Gear Neo 2.

לא לספורטאים בלבד
מעבר ליכולתו של ה-Gear Fit לעדכן את החובש אותו בפעימות ליבו ובמספר הצעדים אותם הוא הלך, יתריע הצמיד החכם באמצעות שליחת רטט כאשר קצב ליבו של הצועד מתקרבת אל מתחת לנורמה הרצויה ויציע לו להגביר את קצב הליכתו. בנוסף לפעילות הספורטיבית ושמירה על הכושר אותם מציע הצמיד, יוכל הלובש אותו להתעדכן גם במסרונים שקיבל לאחרונה, התראות שונות מפעולותיו ברשתות החברתיות, להאזין מוזיקה להנאתו ואף לקרוא מיילים אותם קיבל.

נציין, כי להבדיל מסדרת השעונים החכמים האחרים אותם הציגה סמסמונג, אין ביכולתו של הצמיד לקבל שיחות, אך יוכל בעזרת התאמה עם התקן הבלוטות' במכשיר האחר, לקבל התרעות אחרות או שיחות אותן פספס או החמיץ.

ללכת עם, להרגיש בלי
בהמשך למגמה אותה הציגה החברה כאשר חשפה את מכשיר הדגל שלה, גם הצמיד החכם עמיד כנגד מים, אבק ופגיעות טבע אחרות. ממבט ראשון הצמיד קטן מימדים, כאשר משקלו עומד על כ-28 גרם בלבד. לראשונה, סמסונג שילבה בצמיד זה את מסכי ה-Amoled המוכרים ממכשיריה, אולם מדובר במסך קמור וראשון מסוגו בשוק, כאשר גודל המסך עומד על 1.84 אינץ', בעל רזולוציית 128X438 פיקסלים. מידותיו של השעון אף הם קטנות למדי- רוחב כ-54 מ"מ ואילו אורך כ-23 מ"מ בלבד.

קרא עוד:  סקירה: Star Wars Jedi: Fallen Order - לא רק למעריצים

וידאו: Gear fit בהצצה ראשונה

אחד הנושאים המטרידים ביותר מקריאה ראשונה, היא בעיית הסוללה. לובשי הצמיד החכם יזכו ליהנות מארבעה ימים ללא הטענה- כך טוענת החברה, שתעמוד בסופו של דבר במבחן התוצאה. נציין, כי להבדיל מסדרת מהשעונים החכמים אותם הציגה החברה, הצמיד החכם אינו יכלול את מערכת ההפעלה Tizan, אולם יכלול מערכת הפעלה ייחודית משל עצמו.

בשלב זה, טרם ידוע מה יהיו מחירו של הצמיד, אך גורמים מעריכים כי מחירו יהיו נמוך בהשוואה לשעונים החכמים האחרים. הצמיד צפוי להיות מושק בסביבות חודש אפריל- בסמיכות למועד השקתו של מכשיר ה-Galexy S5.

על פניו, נראה כי השנה מרבית החברות התמקדו בנושאי הכושר והספורט: מלבד סמסונג, הציגו גם חברת סוני (Sony) ווואווי (Huawei)  צמידים דומים. יהיה מעניין לראות כיצד יתמודדו שלוש החברות זו מול זו וכיצד תגיב חברת אפל עם צמיד משלה, אם בכלל.