כאשר סמסונג הציגה את הדור הראשון של השעון החכם Galaxy Gear, רבים תהו במה מדובר ולאן “הרוח נושבת” בתחום המחשוב הלביש. השנה הציגה החברה את דור ההמשך ויחד איתה הציגו חברות רבות צמידים אלקטרוניים, כך שנראה כי השעון של סמסונג כבר לא “עוף מוזר” בנוף הרווי המכשירים.

את השדרוג לדור החדש הציגה סמסונג בדמות שני שעונים: האחד Gear 2 והשני Gear 2 Neo. חדי העין שמו לב כי אין יותר את המילה “Galaxy” המלווה אותם, זאת בשל העובדה כי הם פועלים על מערכת ה-Tizen. כן, זו ששמענו עליה כל כך הרבה מגיעה כאן בצורה נסתרת לעין, ולמעשה קשה בכלל לדעת אם לא היו אומרים לנו.

שני הדגמים בעלי מפרט דומה: המסך נשאר 1.36 אינץ’ מסוג AMOLED ברזולוציה של 320 על 320, הוא מצויד בשבב כפול ליבה מהיר יותר עם זיכרון עבודה (RAM) של 512MB, אחסון 4GB, מצלמה 2 מגה פיקסל בגוף השעון המסוגלת לצלם גם וידאו באיכות [email protected] ולנגנו בצורה מלאה, אולם דגם ה-Neo אינו כולל אותה. השעון חסין למים ואבק בתקן IP67, כולל סוללה בהספק של 300mAh המספיקה ליומיים עד שלושה של שימוש רציף או 6 ימים בשימוש בסיסי, הוא תומך תקן Bluetooth 4.0 LE להתחברות למכשירי הסמארטפונים וכן חיישן אינפרא-אדום לשימוש כשלט רחוק.

למרות שהעיצוב נשאר כמעט זהה, עדיין רואים הבדלים וכי הם נראים מעט יותר מעודנים מהדור הקודם. סמסונג הסתירה את הברגים שהיו בולטים למדי מהחלק הקדמי, הוסיפה כפתור להגעה מהירה למסך הבית, ואת המצלמה הטמיעה בגוף השעון כך שניתן להחליף רצועה למעוניינים בכך. המסך יש לציין איכותי מאוד, נראה מצוין גם תחת אור ישיר ומגיב פשוט נפלא. גם השליטה בשעון דרך האפליקציה הייעודית נוח מאוד והתגובה מיד מופיעה על צג המכשיר. ואולם כרגע נראה כי הבעיה המרכזית היא התמיכה במספר המכשירים, ועד שסמסונג לא תאפשר שימוש בכל מכשיר שיש, אנחנו לא רואים כיצד הרעיון של השעון הולך להתרומם.

קרא עוד:  סוני הכריזה על Xperia L4 לשוק הביניים ולמטה מכך

האם כך ייראה עתיד המחשוב הלביש? כנראה שלא, אבל אנחנו יותר פוזלים דווקא ל-Gear Fit, אחיו הקטן של ה-Gear 2 שנראה קטן ואלגנטי יותר.