הטלפונים החכמים כיום אינם עמידים כנגד פגיעות היום יום וזה נכון כפליים כשמדובר במכשיר מתקפל כמו Galaxy Z Flip החדש ואת זה אפשר לראות במבחן העמידות שעלה לרשת.

זאק נילסן, מי שעומד מאחורי עמוד היוטיב JerryRigEverything, ביצע את בדיקות העמידות המוכרות שלו גם למכשיר המתקפל החדש של סמסונג (Samsung). כמובן שהמכשיר לא ישרוד במבחן הכיפוף שכן הוא יישבר בקלות (ובכל זאת הוא עשה זאת), אך מה שכן היה מעניין לראות בסרטון הוא את יכולת העמידות המסך המיוצר לדברי סמסונג מזכוכית דקה.

בבדיקה שלו המסך לא שרד שריטות שטחיות וכי כבר בשלב 3 מתוך 10 נראו שריטות עמוקות שהשאירו חותם על הזכוכית. בשלב 5 ו-6 נראה כי השריטות מוציאות סיבים של מה שנראה כמו פלסטיק, כך שאם יש זכוכית בחלק העליון של המסך זו דקיקה מאוד ולא תצליח לשמור על עליו לאורך זמן, במיוחד אם נכנס חול כשהוא נמצא בכיס המכנס.

לאחר מכן בסרטון אחר שעלה בערוץ PBKreviews התברר כי מדובר בשכבת פלסטיק דקיקה מאוד שנועדה להגן על המכשיר ולמנוע נזק. השכבה היא בעובי של 30 ננו-מטר, פי 16 פעמים פחות מאשר זכוכית הנמצאת כיום בשימוש בטלפונים החכמים.

אחד הרוכשים שקיבל את המכשיר, החליט להסיר את המגן פלסטיק וגילה כי כבר עם השימוש הראשון נוצר סדק במרכזו. מה שאומר כי לשכבה הזו חשיבות גבוהה בשמירה על הזכוכית ותקינות המכשיר.