סמסונג (Samsung) מתכננת כבר זמן רב להשיק מכשיר טלפון חכם בעל מסך מתקפל. שמועות על תכניות אלו מלוות את החברה עוד מ-2015, ושרשרת האספקה של סמסונג החלה בהיערכות ראשונית לייצור כבר בתחילת השנה הנוכחית. אולם כעת מדווח האתר BusinessKorea על מה שנראה כמועד השקה סופי בהחלט: 2018.

לפי הדיווח שמו של המכשיר החדשני יהיה "Galaxy X", ובכירים בחברה, בהם נשיא חטיבת טכנולוגיות המידע של סמסונג קו דונג-ג׳ין (Ko Dong-Jin), כבר התחייבו בפומבי כי יגיע למדפי החנויות בשנה הבאה. ב-BuisnessKorea טוענים כי מדובר במכשיר בעל מסך המסוגל להתקפל לחלוטין, ממש כמו דף נייר. המסך עצמו יהיה ככל הנראה עשוי פלסטיק, במטרה להקנות לו גמישות מרבית ואת ההוכחה לכך אפשר גם  למצוא בפטנט שהגישה החברה ב-2016.

Image result for samsung galaxy x patent

הסיבה לכך שלסמסונג חשוב כל כך להשיק את המכשיר כבר בשנה הבאה היא ככל הנראה מאמץ משותף של אפל (Apple) והמתחרה מבית LG לפתח טכנולוגיה לייצור מסך מתקפל. שתי החברות הקימו מיזם משותף לצורך פיתוח זה, ואפל אף רשמה מספר פטנטים בתחום. עם זאת, לא סביר שנראה מכשיר אייפון העושה שימוש בטכנולוגיה לפני שנת 2020, כך שסמסונג עדיין נהנית מיתרון יחסי על מתחרותיה.