בניסיון להתחרות במחשב ההיברידי Surface של מיקרוסופט (Microsoft), סמסונג (Samsung) חשפה הלילה ב-CES 2016 את Galaxy TabPro S המשלב טאבלט 12 אינץ’ ומקלדת נשלפת דקיקה על מערכת ההפעלה Windows 10.

המחשב החדש מגיע עמוס טכנולוגיה – החל ממסך מגע AMOLED  בגודל 12 אינץ’ ברזולוציה 2160 על 1440 פיקסלים, רץ על מעבד Core M3 של אינטל (Intel) יחד עם זיכרון עבודה (RAM) של 4 גי’גה-בייט, זאת מלבד אחסון פנימי בנפח 128 או 256 גי’גה-בייט, SSD כמובן.

מלבד היותו טאבלט וממש בדומה ל-Surface של מיקרוסופט (Microsoft), סמסונג מציעה מקלדת ניתקת המשמשת גם ככיסוי חכם וגם מאפשרת להציב אותו בזווית נוחה לשימוש כמחשב נייד ולמעוניינים, יש גם אפשרות לרכוש עט סטילוס דיגיטלית. הוא שוקל 693 גרם ובעובי של 6.3 מ”מ, מעט פחות בהשוואה לזה של מיקרוסופט אולם כנראה ידה של האחרונה על העליונה שכן Surface מציע את מעבדי Core i הנחשבים לחזקים ומהירים יותר.

יש גם מצלמה אחורית 5 מגה פיקסל וסוללה 5200mAh המספיקה ל-10.5 שעות עבודה וכן תמיכה בתקשורת LTE CAT.6, כך שאפשר להכניס כרטיס SIM ולגלוש בכל מקום ובכל זמן. יש חיבורי USB, תקשורת Bluetooth ו-NFC וגם יציאת HDMI באמצעות כבל שיימכר בנפרד.

Galaxy TabProS יושק במהלך 2016, אולם סמסונג לא חשפה את מחירו אשר צפוי להיות נמוך מאשר המתחרים.