דור הטאבלטים האחרון של סמסונג (Samsung) זכה לאהדה רבה בקרב הצרכנים. בעיקר בלט ה-Galaxy Tab 3, בעל מסך ה-7 אינצ'ים, שסיפק תחרות מושלמת עבור ה-Nexus 7 של גוגל (Google). השבוע דלפו לאינטרנט תמונות של מה שנראה כגרסה צבעונית ומצועצעת של Galaxy Tab 3. ההשערה הראשונית כי מדובר בגרסה המותאמת לילדים, קיבלה אישור כאשר סמסונג הכריזה באופן רשמי כי אכן עובדת על מוצר כזה, שיושק באופן רשמי בתחילת חודש ספטמבר.

כשמביטים על המוצר קשה להתעלם מהצבעוניות המוגזמת שלו, צבעוניות שמאפיינת בעיקר צעצועים. את היקפו של הטאבלט מעטר מגן פלסטי שאמור לשפר את ההגנה על המכשיר מפני נפילות צפויות. מתחת לשכבות ההגנה והצבעוניות, נמצא מכשיר דומה מאוד לגלקסי טאב 3 המוכר לנו: יש לו מסך בגודל 7 אינץ' ברזולוציה של 1024×600, בקירבו פועם מעבד כפול ליבה בקצב של 1.2GHz, וזיכרון RAM של 1GB. המצלמה האחורית ברזולוציה של 3 מגה-פיקסל,

samsung-galaxy-tab-3-kids-press-shot-2

בעוד הקדמית בעלת מגה פיקסל אחד. הזיכרון הפנימי מגיע בנפח של 8GB, ואליו ניתן להוסיף גם זיכרון microSD חיצוני. הקישוריות לעולם החיצון מגיעה היא בתצורת Wi-Fi בלבד, ומערכת ההפעלה מבוססת אנדרואיד בגרסת 4.1, אך מעוצבת עבור ילדים בכדי לאפשר להם תפעול קל ונוח.

אל מאפיינים אלה מצטרף עט סטיילוס מיוחד המכונה C-Pen. בדומה לעט ה-S, המצורף בעיקר לסדרת ה-Note, יכולים הילדים לצייר בעזרתו ישירות על מסך הטאבלט שלהם. בכדי להקל עליהם לאחוז בטאבלט, ניתן לרכוש גם אביזר צבעוני המקל את העמדתו על משטח. אך לתוספת אחת בטאבלט, ישנה חשיבות מרובה: בעוד ילדינו עסוקים בטאבלטים רגילים מהבוקר עד הערב, הגלקסי טאב 3 לילדים מספק טיימר מובנה בעזרתו יוכלו ההורים להגביל את זמן השימוש של ילדיהם. כשזה יגמר יהיה ניתן להחזיר את המכשיר לשימוש רק באמצעות הקשת סיסמה שנקבעה מראש.

קרא עוד:  מי חזק יותר: Core i9-9900KS של אינטל או Ryzen 7 3800X של AMD?

המכשיר הייעודי לילדים יוצע למכירה החל מתחילת ספטמבר. המסע השיווקי יתחיל בקוריאה, לאחר מכן המכשיר מתוכנן לנחות באירופה, ארה"ב, סין, אפריקה, דרום אסיה ודרום אמריקה. ביחס למחירו עוד קיימת עמימות, אך מחיר בסביבות ה-$200 יהיה מחיר סביר עבור מכשיר כזה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.