סמסונג (Samsung) החלה בהפצה רשמית לעדכון אנדרואיד 9 (Pie) בעבור מכשירי ה-Galaxy S9 וה-Galaxy S9 Plus. במקור הבטיחה החברה כי עדכון זה יוצע להורדה במהלך ינואר 2019, אך מתברר שהיא שהצליחה להקדים את לוח הזמנים בכמה ימים. העדכון זמין כבר עתה להורדה במכשירים בגרמניה ועוד מספר מדינות באירופה, וצפוי להגיע בקרוב גם ללקוחות בישראל.

פרט לעדכון מערכת ההפעלה ותיקוני באגים ופרצות אבטחה, עדכון זה גם מביא אל המכשירים את הממשק One Ui שהוצג לפני כחודשיים. ממשק זה מותאם במיוחד לשימוש באפליקציות ביד אחת, וגם אמור להעניק מראה מודרני ונאה לתפריטי המערכת והאפליקציות של סמסונג. עוד בתפריט: מקלדת מעודכנת עם סמלי אימוג׳י חדשים, תצוגות והגדרות חדשות למצב Always On של המסך, גרסה מעודכנת של הסייענית הדיגיטלית ביקסבי (Bixby), אפשרויות חדשות לעריכת תמונות ועוד שלל שיפורים נחוצים.

כיאות לעדכון כה דרמטי, גודלו של קובץ ההתקנה עומד על לא פחות מ-1,744 מגה-בייט. ניתן כמובן להמתין בסבלנות להתראה על עדכון מערכת הזמין להורדה, או לבדוק האם ניתן להוריד את העדכון באופן ידני דרך אפליקציית ההגדרות והאפשרות 'עדכוני תוכנה' (Software Updates). גם מכשירי ה-Galaxy S8 של סמסונג צפויים לזכות בעדכון זה בהמשך הדרך.